6 lipca 2019

Polsko-angielska Fundacja Babci Aliny / The Alina Foundation, działająca na rzecz polskich hospicjów ufundowała Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie trzy nowoczesne koncentratory tlenu. Co roku fundacja organizuje rajd rowerowy i odwiedza hospicja, które wspiera. 6 lipca 22 kolarzy poznało pracę hospicjum w Pszczynie.

Fundację Babci Aliny założyli Janusz Holender i jego córka Ewa Holender po śmierci mamy i babci – pani Aliny Holender, która zmarła pod opieką hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.  W ciągu 10 lat fundacja zakupiła sprzęt dla ponad 50 polskich hospicjów za kwotę blisko miliona złotych.

Co roku przez kilka dni na początku lata rajd przemierza 1000 km natomiast środki finansowe gromadzone są cały rok. Uczestnikami wypraw rowerowych są osoby, które chcą wyrazić wdzięczność za pracę hospicjów, promować ideę bezinteresownej i profesjonalnej pomocy osobom ciężko chorym i ich najbliższym lub poznać bliżej działalność hospicjów. Liczy się także sport. Codziennie rowerzyści przemierzają ok. 130 km. Patronami rajdów są wybitni polscy sportowcy – Maja Włoszczowska, mistrzyni świata w MTB, i olimpijczyk Damian Zieliński.

W tym roku w 22-osobowej załodze rajdu byli: Polacy, Amerykanie, Kanadyjczycy i Litwini. Trasa wiodła od Wiednia do Krakowa.

Koncentratory tlenu przekazane przez fundację trafią do Wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, którą prowadzi Hospicjum św. Ojca Pio. Sprzęt z Wypożyczalni jest bardzo pomocny w pielęgnacji osób ciężko chorych, które nie są już w pełni samodzielne. Jest również dużą pomocą dla osób opiekujących się chorymi. Z koncentratorów tlenu korzystają chorzy, którzy mają zaleconą tlenoterapię i konieczność używania koncentratora jest udokumentowana przez lekarza. Dla chorych pod opieką hospicjum koncentratory wypożyczane są bezpłatnie, tak długo jak jest to potrzebne.

DZIĘKUJEMY!

Jeśli chcesz wziąć udział w rajdzie w 2020 roku skontaktuj się w Fundacją Babci Aliny: www

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl