24 września 2020

23 września Kościół Katolicki wspomina świętego Ojca Pio, to także ważny dzień w hospicjum – obchodzimy święto naszego patrona. W 2020 roku uroczystej mszy św. dla posługujących w hospicjum (23 września) przewodniczył Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych, ks. Wojciech Bartoszek oraz kapelan naszego hospicjum, ks. Marek Brewko. Na ołtarzu ustawiliśmy relikwie św. Ojca Pio. To wielki dar, którym wiele lat temu obdarowano nasze hospicjum, my zaś z radością w ciągu całego roku przekazujemy relikwiarz do wielu mieszkań chorych i cierpiących, gdzie potrzebna jest modlitwa i wsparcie.

W homilii ksiądz Bartoszek przypomniał, że Ojciec Pio był przede wszystkim człowiekiem modlitwy. Była ona dla niego kluczem do serca Boga i mocą, której mu – od najmłodszych lat poważnie chorującego – po ludzku, fizycznie brakowało. Znana była także ogromna troskliwość o. Pio w stosunku do chorych, których spotykał w swoim życiu, podtrzymywał z nimi relacje i rozwijał je, o czym świadczy pozostała o nim bogata korespondencja. Znaczącym dziełem o. Pio jest również szpital nazwany „Domem Ulgi w Cierpieniu”, który funkcjonuje do dziś, rozwija się i uchodzi za jeden z najlepszych szpitali we Włoszech.

Posłudze chorym winno towarzyszyć świadectwo miłości, a do tego potrzebna jest wspólnota – podkreślił w homilii ks. Wojciech Bartoszek.

Po eucharystii nasza wspólnota spotkała się na ognisku, posiłku i śpiewie. Dla wielu z nas były to przemiłe chwile, które długo będziemy nosić w pamięci.

Koleżankom i kolegom, którzy w sposób szczególny przyczynili się do sprawnej organizacji spotkania oraz uzdolnionym uczennicom Ogniska Muzycznego w Pszczynie serdecznie dziękujemy!

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl