24 stycznia 2019

W niedzielę, 27 stycznia podsumujemy 4. edycję akcji „Zdobywamy szczyty dla hospicjum”, w której wzięło udział 670 osób, głównie z Górnego Śląska, ale także z innych rejonów  Polski.  Również w ten sposób propagujemy ideę bezinteresownej pomocy osobom cierpiącym, a jednocześnie staramy się pozyskać darczyńców budowy Domu Ojca Pio ─ nowoczesnego kompleksu medyczno-opiekuńczego.

Uczestnicy akcji otrzymują książeczki, w których zapisują i dokumentują szlaki górskie i szczyty, jakie zdobyli  w okresie od maja do listopada danego roku. Kilometry i przewyższenia  przeliczane są na punkty, te z kolei na pieniądze od darczyńców, które w tym okresie udało się hospicjum pozyskać. W 2017 roku było to 0,50 zł za każdy punkt.

W niedzielę, 27 stycznia podczas gali w Pszczyńskim Centrum Kultury poznamy laureatów złotych, srebrnych i brązowych odznak oraz wyróżnień. Obecni będą „zdobywcy” z Warszawy, Katowic i innych miast Górnego Śląska; z pszczyńskiego Stowarzyszenia Wichura, harcerskiego klubu Dreptak przy PTTK Koszalin, koła Wędrowniczek z Żor, klubu Czantoria z Cisownicy, Akademii Pięknego Czasu z Czechowic-Dziedzic.

W akcji biorą udział osoby indywidualne, grupy zorganizowane i nieformalne oraz rodziny. Są to  wszystkie pokolenia ─ od 4-latków do seniorów po osiemdziesiątym roku życia.

Uroczystość, połączono z koncertem pt. Piramida marzeń z udziałem amatorskich grup wokalnych i tanecznych.

UWAGA: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wstęp tylko dla osób, które potwierdziły swój udział telefonicznie lub mailowo.

(Foto tytułowe: Piotr Lisowski)

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl