10 października 2019

W drugą sobotę października (12.10) obchodzony jest Światowy Dzień Medycyny Paliatywnej i Hospicjów. To okazja, by propagować potrzebę otaczania szczególną opieką osoby cierpiące, znajdujące się w ostatnim etapie choroby nowotworowej oraz możliwości wspierania tego typu pomocy. Od czterech lat Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie organizuje w tym dniu „Nocny Bieg po Pszczynie”.

Trasa biegu –  na dystansie 6,7 km – znajduje się w obrębie urokliwej pszczyńskiej starówki oraz parku rozciągającego się wokół słynnego zamku w Pszczynie. Dodatkowo na uczestników biegu czekają atrakcje, takie jak pokazy taneczno-świetlne oraz mini-koncerty różnych gatunków muzycznych. Na mecie każdy z zawodników otrzymuje pamiątkowy medal. Na najszybszych w obu kategoriach – bieg i Nordic Walking – czekają puchary i nagrody finansowe.

Pszczyńskie hospicjum św. Ojca Pio obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia. Trzy filary działalności hospicjum to opieka nad osobami w terminalnym okresie choroby nowotworowej; opieka nad niesamodzielnymi seniorami oraz wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Hospicjum bardzo angażuje się także w rozwój wolontariatu, regularnie organizując specjalne szkolenia. W tym roku hospicjum przyjęło blisko 30 nowych dorosłych wolontariuszy. Ważną formą jest również  szeroka promocja i organizacja akcji społecznych wspierających hospicjum pod hasłem Zdobywamy szczyty dla hospicjum, Znaki Nadziei czy Nocny Bieg po Pszczynie. W ten sposób ideą hospicjum można zainteresować osoby w każdym wieku, grupy zorganizowane i nieformalne, placówki edukacyjne, instytucje i firmy.

Czwarty Nocny Bieg po Pszczynie rozpocznie się o godz. 19.00 z płyty pszczyńskiego rynku. 10 minut później wystartują kijkarze. Organizatorzy zapraszają publiczność  do kibicowania i udziału w koncercie  grupy „Akurat” o godz. 17.00 oraz w pokazie grupy  „Phoenix Poi Group” o godz. 20. 30 na rynku w Pszczynie.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest ultramaratończyk w biegach górskich, Leszek Pławecki oraz Piotr Łapa i Zdzisław Spyra oraz Burmistrz Pszczyny, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Sponsorzy Nocnego Biegu po Pszczynie 2019:

  • Auto Kompleks – przeciski i przewierty sterowane www

  • POLO TANK PĘKAŁA

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne PANACEUM www

  • BAZAR U KOZIOŁKA www

  • RESTAURACJA SAMANTA

  • JASIEK PIEKARNIA-CIASTKARNIA www

  • ŚLĄSKIE CENTRUM TENISA www

 

 

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl