18 września 2018

Hospicyjna Rowerowa Drużyna Odlotowa zdobyła 20 tys. zł – nagrodę dodatkową w rywalizacji „OdLottowa jazda”! Budowa Domu Ojca Pio dla cierpiących, samotnych, potrzebujących zyskała wspaniałych sprzymierzeńców! Dziękujemy, jesteście z nami ciałem i duchem!

Uczestników Drużyny prosimy o kontakt na adres: pio@hospicjumOjcaPio.pless.pl. Bardzo chcemy Wam podziękować!


17 września 2018

Rywalizacja „OdLottowa jazda”, dzięki której powstała Hospicyjna Rowerowa Drużyna Odlotowa rozpoczęła się 1 lipca, a zakończyła się 15 września o północy. W ciągu 10 tygodni drużyna hospicjum zdobyła 1083 członków, którym wspólnie udało się przejechać 523 001,06 km.

Ostatecznie, spośród 30 organizacji z całej Polski, uplasowaliśmy się na 9 miejscu. Warto jednak pamiętać, że rywalizację rozpoczęliśmy na miejscu 17, a po niecałych dwóch tygodniach osiągnęliśmy miejsce 7, które udało się nam utrzymać przez ponad miesiąc!

Wiele osób zaangażowało się z ogromnym oddaniem i poświęceniem, i systematycznie dzień po dniu wsiadało na rower, by wspomóc hospicjum, hartować ducha i ciało w imię szlachetnej rywalizacji sportowej.

To była drużyna PRAWDZIWIE SZLACHETNYCH SERC I ZAMIARÓW, i za to wszystkim uczestnikom hospicyjnej drużyny bardzo dziękujemy. 

Chcielibyśmy każdej z członkiń i każdemu z członków drużyny przesłać dyplom-podziękowanie na pamiątkę tych wspólnie przeżytych chwil rywalizacji. Zwracamy się z prośbą o przesłanie na nasz adres: pio@hospicjumOjcaPio.pless.pl adresu pocztowego, jeśli życzą sobie Państwo takie podziękowanie otrzymać ( w temacie wiadomości proszę podać: „Odlotowa drużyna”). Dla nas będzie to wielka przyjemność.

Wyrazy szacunku i ogromne podziękowania przekazujemy Mistrzowi Sporu, panu Stanisławowi Gaździe za wsparcie Odlotowej Drużyny poprzez zgodę i udział w klipie promocyjnym. 


3 lipca 2018

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ─ jako jedyna organizacja społeczna z województwa śląskiego ─ zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu rowerowego „OdLOTTOwa jazda” organizowanego przez Fundację Lotto. Do wygrania jest 100 tys. zł na cel społeczny. 

JEŹDZISZ JAK, KIEDY CHCESZ I POMAGASZ HOSPICJUM – 1.07–15.09.2018!

Dołącz do HOSPICYJNEJ ROWEROWEJ DRUŻYNY ODLOTOWEJ!

 1. Kliknij w link: https://www.endomondo.com/challenges/37468828, potem kliknij w: „Dołącz”.
 2. Wybierz „Hospicjum św. Ojca Pio” i już jesteś w naszej Hospicyjnej Rowerowej Drużynie Odlotowej!
 3. Od teraz do 15 września: każdą jazdę PO POLSCE rozpoczynaj i kończ z Endomondo.

  Hospicyjną Rowerową Drużynę Odlotową wsparł Mistrz Sportu – pan Stanisław Gazda!

  Stanisław Gazda
  Urodził się w 1938 r. w Pszczynie (Starej Wsi). Jest gwiazdą polskiego kolarstwa lat 60. Zdobył szóste miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rzymie w 1960 r. Zajmował czołowe lokaty w Wyścigach Pokoju (III miejsce w 1962, V– w 1960), Wyścigach Dookoła Polski (I miejsce w 1963, II – 1959, III – 1958 i 1972), w Mistrzostwach Polski (I w 1961, II – 1960, 1962, 1965), a także w wyścigach dookoła Irlandii, Rumunii, Jugosławii, Kanady, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Szkocji. Otrzymał wiele odznaczeń, m.in. Zasłużony Mistrz Sportu, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.


  Jeśli nie masz aplikacji Endomondo:
  1. Zarejestruj się na https://www.endomondo.com/
  2. Ściągnij aplikację Endomondo na telefon (ze „Sklep Play”)


  Jeśli korzystasz z Garmin Connect lub innych trenerów osobistych:
  Możesz połączyć go z Endomondo po wejściu na swój profil i wybraniu zakładki „Połącz”.


  Nie obawiaj się, jeśli nie masz telefonu z Internetem. Do poprawnego używania Endomondo w telefonie potrzebny jest GPS/lokalizacja. Gdy Twój telefon znajdzie się w zasięgu Internetu wówczas zsynchronizuje wyniki treningu ze stroną www.


Do udziału w akcji hospicjum zaprasza także uczestników Rajdu Koroną Zapory w Goczałkowicach-Zdroju (26 sierpnia) oraz XII Miedźniańskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się we wrześniu w Miedźnej. 


JAK SPRAWDZAĆ SWOJE WYNIKI W DRUŻYNIE:
Na stronie:  na https://www.endomondo.com/challenges/37468828
1. Kliknij w Hospicjum św. Ojca Pio
2. Wybierz zakładkę „liderzy”
3. A tuż poniżej rozwiń strzałką „Showing member activity in the period” i wybierz: „2018-07-01 – 2018-09-16 [odLOTTOwa jazda]
4. Sprawdź swoje wyniki.

Nagrodę z „Odlottowej jazdy” przeznaczymy na wyposażenie pierwszej części budowanego DOMU OJCA PIO. To DOM, w którym zaprojektowano m.in. działalność hospicjum stacjonarnego i domowego, przychodnię paliatywną i oddział dziennego pobytu dla osób chorych, cierpiących, samotnych, niesamodzielnych.

Rywalizacja rozpoczęła się 1 lipca, wówczas pszczyńskie hospicjum plasowało się na 17 pozycji i miało kilkunastu uczestników w drużynie. Dziś (6 sierpnia) może poszczycić się 7. miejscem i ponad 800 „zawodnikami”. Walczymy dalej!

 

Kontakt:
Beata Zamlewska-Pałyga, tel. 882 734 978

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl