8 grudnia 2021


Chory i opiekun – każdy jest ważny

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zdobyło nowe środki, by zapewnić bezpłatną pomoc chorym
i ich opiekunom z Pszczyny i jej sołectw. 300 tysięcy złotych na to zadanie przeznaczył Narodowy Instytut Wolności. Pozostałe koszty, niezbędną by w całości zrealizować przedsięwzięcie  – 335 tysięcy złotych − przeznaczy hospicjum. Ze specjalistycznej opieki, szkoleń i grup wsparcia skorzysta 30 chorych i 30 opiekunów rodzinnych.

Cała wartość projektu realizowanego od listopada 2021 roku do grudnia 2023 to 635 tysięcy złotych. Chorzy i ich opiekunowie bezpłatnie mogą korzystać z pomocy wykwalifikowanych opiekunek hospicjum, pielęgniarek i terapeutów psychologów (w sumie 8 osób). Projekt daje także ogromną szansę na podnoszenie kwalifikacji 15 dorosłych wolontariuszy hospicjum, dla których przygotowano szereg szkoleń z wiedzy praktycznej i teoretycznej, dotyczącej opieki nad niesamodzielnymi seniorami.

Ważna stroną projektu obok rozpoznania i zaspokojenia potrzeb chorych jest skoncentrowanie uwagi na opiekunach rodzinnych, często borykających się z własnymi problemami zdrowotnymi, finansowymi, godzeniem opieki nad chorym z karierą zawodową i obowiązkami rodzinnymi.

Dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności pochodzi z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Projekt pszczyńskiego hospicjum został oceniony bardzo wysoko spośród ponad 2 tysięcy zgłoszonych do programu z całej Polski.

Szczegóły projektu, w tym regulamin rekrutacji chorych, znajdują się TUTAJ .  Przedsięwzięcie zatytułowano „Specjalistyczne zespoły edukacyjno – opiekuńcze nową formą pomocy dla rodzin w gminie Pszczyna”.

 

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 22 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

POSIADAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl