W 2017 r. w akcji wzięło udział 488 osób, z których 279 oddało wypełnione książeczki, pozwalające  na podsumowanie zdobytych punktów.  Oprócz osób indywidualnych były to także rodziny i grupy zorganizowane, jak Akademia Pięknego Czasu z Czechowic-Dziedzic, Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „Diablak” oraz Szkolny Klub Sportów i Turystyki Górskiej i Nizinnej „Wichura” z Pszczyny, Ośrodek Matki Boskiej Różańcowej z Pszczyny − Starej Wsi.

Łączna liczba nagrodzonych to 275 osób; przyznano:
29 złotych odznaczeń,
69 srebrnych odznaczeń,
115 brązowych odznaczeń,
62 wyróżnienia.

− W sumie uczestnicy zdobyli 62.558 punktów. Każdy punkt to około 50 groszy, co przekłada się na kwotę 31.279 złotych, które hospicjum otrzymało od indywidualnych darczyńców i firm, pragnących zachować anonimowość − wyjaśnia Teresa Buczak, prezes pszczyńskiego hospicjum.

Najwięcej  punktów zebrał 17-letni Mateusz Żupa z Piasku (1042 punkty) oraz 61-letni Jerzy Siłuch z Warszawy (1018). Nieco mniej uzyskał 58-letni Jan Pryszcz z Pszczyny (985). Wśród pań najbardziej aktywna okazała się 52-letnia Lucyna Dziędziel z Jankowic (902). Najmłodszy uczestnik akcji to 2-letni Szymon Kłysiewicz z Pszczyny, najstarszy − 81-letni Czesław Szindler, również pszczynianin.

− Biorę udział w akcji  już po raz trzeci. Pierwszy raz dowiedziałem się o niej od pani Joanny Rozmus-Cader, która prowadzi stowarzyszenie „Wichura” dla miłośników górskich wędrówek. Już od pierwszej akcji postanowiliśmy z przyjaciółmi, że damy z siebie ile się tylko da i zbierzemy jak największą ilość punktów. Moim zdaniem jest to niesamowite przedsięwzięcie, dzięki któremu każda chętna osoba może w prosty sposób zaangażować się w pomoc potrzebującym − mówi Mateusz Żupa, członek stowarzyszenia „Wichura”, uczeń Technikum nr 3 przy Zespole Szkół nr 4 w Tychach.

− Góry zawsze są piękne, ale kiedy wędruje się z chorągiewką z napisem „Zdobywamy szczyty dla hospicjum” wszystko jest podwójnie piękne − powiedziała podczas uroczystości Aleksandra Lebioda, jedna z uczestniczek akcji.

Po raz pierwszy akcję „Zdobywamy szczyty dla hospicjum” zorganizowano w 2015 roku. Wówczas wręczono jedną złotą i dwie srebrne odznaki oraz 28 odznak brązowych i 15 wyróżnień.

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl