W cywilizacji europejskiej, od czasów starożytności żonkile – żółte, subtelnie pachnące kwiaty o finezyjnych kształtach – są symbolem nadziei, triumfu miłości nad śmiercią.To jedne z najpiękniejszych kwiatów kwitnących na wiosnę, których cebulki zakopuje się w ziemi w październiku. Zatem kwiaty odradzają się na wiosnę po „zimowym śnie”. Dlatego są symbolem opieki hospicyjnej roztaczanej nad wszystkimi sferami człowieka z nadzieją na odrodzenie.

„Pola Nadziei” to przedsięwzięcie brytyjskiej fundacji „Marie Curie Cancer Care” w Edynburgu (Szkocja), którego idea trafiła do innych krajów, w tym − za sprawą krakowskiego Hospicjum św. Łazarza − do Polski. Celem „Pól Nadziei” jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuację człowieka w terminalnym okresie choroby oraz pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów.

Co roku na początku października – miesiąca, w którym obchodzimy Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów (druga sobota października), w wielu krajach ludzie sadzą cebulki żonkili przed szkołami, szpitalami, bibliotekami, urzędami oraz innymi instytucjami użyteczności publicznej; w parkach i na skwerach.

Instytucje, które chcą przyłączyć się do tej pięknej i ważnej akcji zapraszamy do wypełnienia karty zgłoszenia i odesłania na adres: pio@hospicjumojcapio.pless.pl

KARTA ZGŁOSZENIA DO PÓL NADZIEI 2018 Z HOSPICJUM ŚW. OJCA PIO W PSZCZYNIE

icon

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl