7 stycznia 2021

Grupę wolontariuszy naszego hospicjum stanowi około 60 dorosłych osób, które wybrały tę drogę podążając za głosem serca, by pomagać osobom zmagającym się z chorobą nowotworową, a także ich najbliższym, dla których ta choroba także stawia wiele barier. Wolontariat hospicyjny to wiele możliwości, każda z nich wymaga jednak przyjęcia na siebie odpowiedzialności i poświęcenia własnego czasu – rzeczy bezcennej – oraz troski, zainteresowania i obecności – rzeczy, których wartości nie da się w ogóle oszacować. Tym bardziej dziękujemy naszym Wolontariuszom, że wytrwali w tym trudnym z powodu pandemii COVID-19 roku 2020.

Dziękujemy Wam, że na tyle na ile to było możliwe otaczaliście opieką chorych i nadal to czynicie. Dziękujemy osobom, które uczestniczyły w kwestach pogrzebowych. Dziękujemy za zaangażowanie w propagowanie głosowania na projekt hospicjum w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim. Dziękujemy wolontariuszom uzdolnionym plastycznie, którzy pracowali w swoich domach, tworząc drobiazgi i dekoracje z przeznaczeniem na charytatywne kiermasze.  Dziękujemy grupie odpowiedzialnej za utrzymanie porządku w naszych pomieszczeniach. Dziękujemy wszystkim, którzy byli gotowi, mimo wszystko, do organizacji ważnych dla nas wydarzeń, które niestety nie odbyły się: Nocnego Biegu po Pszczynie dla Hospicjum oraz kwest na cmentarzach 1 listopada.

ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLPESZEGO W NOWYM ROKU, A WIĘC OSOBISTYCH SERDECZNYCH SPOTKAŃ BEZ OGRANICZEŃ!