Wypełniając roczne zeznanie podatkowe (PIT) decydujesz na co Skarb Państwa – do którego trafiają Twoje podatki – przekaże 1% ich wartości.

Co zyskujemy, przekazując 1 procent?

Bezpośredni wpływ na to, jak wydawane są nasze pieniądze. Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1% podatku, pieniądze te i tak nie zostaną w naszych kieszeniach. Trafią do wspólnego worka budżetowego.

Jeśli możesz przekazać 1% Hospicjum św. Ojca Pio – bardzo dziękujemy, bo bardzo potrzebujemy Twojej pomocy!

 • Co trzeba zrobić?

  W odpowiednich rubrykach w zeznaniu podatkowym należy wpisać:
  numer KRS: 0000130935
  i pełną nazwę: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

 

 • Emeryci i renciści?

  Jeśli jesteś emerytem lub rencistą i dostałeś od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A, a chcesz przekazać 1% podatku pszczyńskiemu hospicjum, możesz to zrobić składając w Urzędzie Skarbowym PIT-OP. Możesz go złożyć osobiście, wysłać pocztą lub przynieść do nas do 29 kwietnia 2019 r., niezależnie od tego kiedy otrzymałeś PIT z ZUS.

 

 • Pobierz: PIT-OP

 • Możesz PIT-OP otrzymać także w naszym hospicjum!

 • Wypełnienie PIT-u – OP to tylko wpisanie swojego numeru PESEL, imienia, nazwiska, daty urodzenia oraz podpisanie się. Złożenie PIT-OP nie jest obowiązkowe, ale jeśli chcesz przekazać hospicjum 1% to nie ma prostszego sposobu.
 • Jeżeli emeryt lub rencista zarabia dodatkowo, oprócz emerytury lub renty, powinien samodzielnie rozliczyć się na deklaracji podatkowej i na niej wskazać hospicjum do przekazania 1%, nie może skorzystać z PIT-u – OP.

  UWAGA: W hospicjum można rozliczyć PIT bezpłatnie, zapraszamy!

 

 • Ryczałtowcy
  Muszą złożyć deklarację podatkową do 31 stycznia 2019.

 

Budujemy Dom Ojca Pio. Dzięki Darczyńcom wznieśliśmy już pawilon na Ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i Przychodnię paliatywną – pierwszą tego typu w powiecie pszczyńskim. Chcemy opiekować się całym sercem!

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie znajduje się w ministerialnym wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego za rok 2018 w roku 2019. Pszczyńskie hospicjum jest pod nr 2982.

Pamiętaj, że tracisz prawo przekazania 1%, jeżeli złożysz zeznanie po terminie!

icon

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl