Budujemy Dom Ojca Pio. Dzięki Darczyńcom wznieśliśmy już pawilon na Ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i Przychodnię paliatywną – pierwszą tego typu w powiecie pszczyńskim. Budynek jest w stanie surowym zamkniętym. W 2018 roku chcemy m.in. wykonać ścianki działowe, instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne oraz ocieplenie.

Z ośrodka będzie mogło korzystać 40 osób, powyżej 60 roku życia, które w codziennym życiu nie radzą sobie z podstawowymi czynnościami związanymi z higieną, odżywianiem i prowadzeniem gospodarstwa domowego; borykają się z poczuciem osamotnienia lub trudnymi stanami emocjonalnymi. Ośrodek będzie aktywizował i integrował podopiecznych oraz organizował wsparcie i poradnictwo dla ich rodzin, które borykają się z wieloma problemami.  Chcemy opiekować się całym sercem!

Wypełniając roczne zeznanie podatkowe (PIT) decydujesz na co Skarb Państwa – do którego trafiają Twoje podatki – przekaże 1% ich wartości. Wybierz Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, bądź z nami cały rok i patrz jak idzie budowa! Jeśli możesz to zrobić – bardzo dziękujemy, bo bardzo potrzebujemy Twojej pomocy!

 • Co trzeba zrobić?
  W odpowiednich rubrykach w zeznaniu podatkowym należy wpisać:
  numer KRS: 0000130935
  i pełną nazwę: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie
 • Emeryci i renciści?
  Jeśli jesteś emerytem lub rencistą i dostałeś od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A, a chcesz przekazać 1% podatku pszczyńskiemu hospicjum, możesz to zrobić składając w Urzędzie Skarbowym PIT-OP.
  Pobierz: PIT-OP
  W ten sposób oszczędzisz czas i nie musisz wypełniać całego zeznania podatkowego. W oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer KRS hospicjum, a resztę robi Urząd Skarbowy. Złożenie PIT-OP nie jest obowiązkowe, ale jeśli chcesz przekazać hospicjum 1% to nie ma prostszego sposobu.
  Jeżeli emeryt lub rencista zarabia dodatkowo w inny sposób niż za pośrednictwem organu emerytalnego lub rentowego, powinien samodzielnie rozliczyć się na deklaracji podatkowej i na niej wskazać hospicjum do przekazania 1%. W takim przypadku PIT-OP nie obowiązuje – nie należy go składać. W formie wniosku PIT-OP przekazać można wyłącznie 1% podatku z PIT-40.
 • Ryczałtowcy
  Muszą złożyć deklarację podatkową do 31 stycznia 2018.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie znajduje się w ministerialnym wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego za rok 2017 w roku 2018. Pszczyńskie hospicjum jest pod nr 2982.

Pamiętaj, że tracisz prawo przekazania 1%, jeżeli złożysz zeznanie po terminie!

icon

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl