20 października 2018

Na przełomie sierpnia i września 2018 r. Jacek Jucha, prezes firmy Carbo Asecura, uczestniczył w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie – Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB).

Trasa ultramaratonu – wokół masywu Mont Blanc – przebiega przez Szwajcarię, Francję i Włochy. Uczestnicy muszą pokonać 168 kilometrów, a łączne przewyższenie to 9600 metrów. Start i meta znajdują się w Chamonix  we Francji.

Jacek Jucha  sportowy trud podjął z intencją pomocy hospicjum. Zainteresowane osoby i firmy mogły wpłacić za każdy zdobyty kilometr dowolną kwotę. Łącznie udało się zebrać 2469 zł! DZIĘKUJEMY!

W październiku, w Szczyrku na stracie Beskidy Ultra-Trial stanął Leszek Pławecki, ultramaratończyk z Pszczyny, wieloletni Przyjaciel hospicjum; współorganizator i pomysłodawca Nocnego Biegu po Pszczynie dla Hospicjum. Dzięki tej inicjatywie oraz kibicom Leszka, którzy w ramach dopingu i na prośbę sportowca przekazywali pieniądze na rzecz hospicjum – złotówka za kilometr – udało się zebrać 2365 zł.

Beskidy Ultra-Trial (BUT 305) ma formułę Challenge Self-Supported. Oznacza to, że zawodnik nie może liczyć na jakiekolwiek świadczenia na trasie ze strony organizatora, musi być całkowicie samodzielny. Trasa biegu nie jest oznakowana, zawodnicy mają mapy oraz otrzymują nadajniki GPS. Dodatkowe utrudnienie stanowi limit 76 godzin, w którym należy się zmieścić by nie zostać zdyskwalifikowanym. Do przebycia jest 305 kilometrów po górach Beskidu Małego, Makowskiego, Żywieckiego i Śląskiego.

To bieg dla najsilniejszych, ultra w najcięższym wydaniu i nie dla każdego. Limit zawodników to tylko 30 miejsc.

icon

PRZEKAŻ 1% HOSPICJUM

Działamy nieprzerwanie od 20 lat. Sprawujemy opiekę całym sercem!

Nadzieja jest potrzebna każdemu.

NASZ KRS - 0000130935

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl