26 września 2018

Jacek Jucha, prezes firmy Carbo Asecura, uczestniczył w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie – Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB)

Trasa ultramaratonu – wokół masywu Mont Blanc – przebiega przez Szwajcarię, Francję i Włochy. Uczestnicy muszą pokonać 168 kilometrów, a łączne przewyższenie to 9600 metrów. Rywalizacja rozpoczęła się 31 sierpnia, zakończy 2 września. Start i meta znajdują się w Chamonix  we Francji.

Jacek Jucha  sportowy trud podjął z intencją pomocy hospicjum. Zainteresowane osoby i firmy mogły wpłacić za każdy zdobyty kilometr dowolną kwotę. Łącznie udało się zebrać 2469 zł!

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".