3 grudnia 2018

Wieloletnia wolontariuszka naszego hospicjum – Anna Skrzypiec otrzymała tytuł Wolontariusza Roku 2018. Uroczystość odbyła się w niedzielę w Pszczyńskim Centrum Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada 5 grudnia.

Jako wolontariusz niemedyczny Anna Skrzypiec opiekuje się chorymi. Robi to z ogromnym zaangażowaniem, sercem pełnym ciepła i troski. Wspiera swoją obecnością, rozmową i modlitwą chorego i jego najbliższych.

Laureatka jest również przewodnikiem – „Aniołem Stróżem” dla innych wolontariuszy.

Anna Skrzypiec jest utalentowaną artystką. W swojej „Manufakturze Rzeczy Niepowtarzalnych” tworzy przepiękne prace, również na rzecz hospicjum. Jest autorką statuetek z okazji 15-lecia hospicjum, pamiątkowych rzeźb wręczanych Przyjaciołom hospicjum, a także autorką oryginalnych medali dla uczestników „Nocnego Biegu po Pszczynie”. Talentem i warsztatem twórczym Anna Skrzypiec dzieli się z grupą plastyczną istniejącą przy hospicjum, które wykonuje drobiazgi i dekoracje na kiermasze na rzecz hospicjum.

W czasie niedzielnej gali tytuł Wolontariusza Roku 2018 przyznano 26 osobom z powiatu pszczyńskiego, w tym tytuł Super Wolontariusza, który otrzymał Andrzej Pokładnik ze Studzionki. Statuetki wręczały: Barbara Bandoła, starosta powiatu pszczyńskiego; Barbara Sopot-Zembok, zastępca burmistrza Pszczyny oraz Marcelina Leki, radna Pszczyny, pomysłodawczyni gali, pielęgniarka i członek zarządu naszego hospicjum.

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl