31 grudnia 2018

Pragniemy podziękować Państwu za włączenie się w tworzenie DOBRA i wspólne jego budowanie. Dziękujemy za wsparcie materialne, zawodowe, modlitewne; za życzliwość, udział w akcjach i każdą formę współpracy w jakiej Państwo uczestniczyli wraz z nami w 2018 roku.

Pragniemy także podzielić się naszymi radościami, trudami, tym czym żyjemy w Hospicjum.

Rok 2018 to intensywna praca u naszych chorych. Staramy się jak najszybciej obejmować opieką hospicyjną zgłaszane osoby, dzięki temu, jak do tej pory w opiece tej nie ma kolejek. Liczba osób, którymi się opiekujemy wzrasta. Obecnie miesięcznie opiekujemy się 45 osobami, a wśród nich osobami terminalnie chorymi, jak i osobami starszymi, niesamodzielnymi. Wszystkim naszym podopiecznym oferujemy pomoc całego zespołu. Są to lekarze, pielęgniarki, opiekunki, psycholodzy, fizjoterapeuci i wolontariusze niemedyczni – profesjonalne umiejętności tych osób uzupełniają się i stwarzają możliwość dostosowania oferowanej pomocy ściśle do potrzeb chorego i jego najbliższych. Nasza pomoc to także Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Łóżka, koncentratory tlenu, ssaki, wózki inwalidzkie, materace przeciwodleżynowe i inny sprzęt z naszej Wypożyczalni ułatwia życie chorym i w dużym stopniu ich usamodzielnia.

Równolegle z bieżącą działalnością u chorych budujemy Domu Ojca Pio. W stanie surowym, zamkniętym mamy już pierwszą część Domu, gdzie będziemy opiekować się osobami starszymi oraz otworzymy przychodnię. Gotowa jest instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i tynki wewnętrzne. Każda złotówka przekazana przez Państwa na budowę przybliża nas do otwarcia Domu Ojca Pio, domu który nosimy w swoich sercach…

Dziękujemy także za udział w kwestach i festynach oraz naszych akcjach – Zdobywamy szczyty dla hospicjum, Nocny Bieg po Pszczynie, Znaki Nadziei, OdLottowa jazda.

Jeszcze raz pragniemy podziękować za ten wspólny rok z nadzieją na Państwa obecność w roku 2019 – roku jubileuszu 20-lecia działalności społecznej Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

Z całego serca dziękujemy za wspólne budowanie DOBRA!

Z wyrazami szacunku

Teresa Buczak
Prezes Hospicjum św. Ojca Pio

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl