9 października 2022

W Światowym Dniu Hospicjów i Medycyny Paliatywnej, 8 października, podsumowaliśmy akcję Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum za rok 2021. Zebranych, którzy pojawili się osobiście (ok. 50 osób) powitała prezes Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, Teresa Buczak, która wraz z wiceprezes Mariolą Rakoczy, przybliżyła działalność hospicjum, wymiar społeczny organizacji oraz sens opieki hospicyjnej wobec chorego i jego najbliższych.

Przed uhonorowaniem obecnych zdobytymi pucharami i medalami podzieliliśmy się także ciekawostkami dotyczącymi minionej 7. edycji akcji. Zarejestrowało się wówczas 271 uczestników czyli o 58 więcej niż w „covidowym” roku 2020. Było to 159 pań i 112 panów.

Zgodnie z regulaminem do 15 grudnia należało oddać książeczki do weryfikacji jury, co uczyniło 193 uczestników. Minimalna liczba punktów do otrzymania złotej odznaki akcji wynosiła 600 punktów. Pani Renata Binkowicz z Lubli na Podkarpaciu, która zdobyła największą liczbę punktów wśród pań – 1516 – przekroczyła ten limit o 916 punktów. Pan Zbigniew Baran z Żor, który zdobył największą liczbę punktów wśród panów – 2672 – przekroczył limit o 2072 punkty.

Od początku akcja ma swojego nestora – pana Czesława Szidlera z Pszczyny, którym tym razem nie mógł nam towarzyszyć, ponieważ pojechał na wycieczkę w ukochane Bieszczady. Pan Czesław w omawianym  roku 2021 świętował 85 urodziny! Tym razem zdobył 174 punkty i brązowe wyróżnienie. W tym kontekście sprawdziliśmy wiek najmłodszego zarejestrowanego uczestnika akcji w 2021 roku – był nim Jasiu Suski z Wadowic, który zdobył wyróżnienie za 82 zebrane punkty. W akcji wzięli udział także rodzice Jasia – pan Daniel i pani Katarzyna – oboje „wychodzili” odznaki brązowe. Natomiast najmłodszą uczestniczką wśród dziewczynek, które oddały książeczki, była 6-letnia Olusia Kościelny z Jankowic, która zdobyła 204 punkty i brązową odznakę, podobnie jak jej starsza siostrzyczka – wówczas 9-letnia Zuzia. Od lat w akcji uczestniczy cała rodzina Państwa Kościelny – rodzice dziewczynek – pani Sylwia i pan Michał.

W sumie w 2021 roku wszyscy uczestnicy zebrali łącznie 106 tysięcy 872 punkty.

Po wręczeniu odznak i pucharów, odebraniu dyplomów i książeczek część uczestników udała się na pszczyński rynek, gdzie o godz. 19.00 wystartował Nocny Bieg po Pszczynie, druga w tym dniu akcja charytatywna na rzecz hospicjum. W tym miejscu należy odnotować – z wielką dumą i radością – iż Zdobywczyni Szczytów – pani Sonia Babińska oraz Zdobywca Szczytów – pan Zbigniew Niemyjski odnieśli sukcesy również tutaj, zdobywając odpowiednio drugie i trzecie miejsce w kategorii Nordic Walking.

Co ciekawe nie są to jedyne osoby uczestniczące w obu rywalizacjach, co napawa nas ogromną radością!

 

SPONSORZY PODSUMOWANIA ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA HOSPICJUM 2021

Pan Zbigniew Niemyjski
Pan Robert Małecki
Spółka Visa Bell
Pani Jolanta Wanot

 

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 22 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

POSIADAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej