29 kwietnia 2018

1 maja Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie rozpoczęło 4. edycję ogólnopolskiej akcji „Zdobywamy szczyty dla hospicjum”.

Szczyty są w tej akcji symboliczne. Dla chodzących po górach to cel wędrówki i wysiłku, ale także przeżywanie chwil satysfakcji. Dla wolontariuszy pszczyńskiego hospicjum,  które nieprzerwanie opiekuje się chorymi od 19 lat, celem jest  wybudowanie hospicjum stacjonarnego, dlatego akcja ma dwa kierunki: rekreacyjno-sportowy i finansowy.

Wędrujący po górach zbierają punkty, które przeliczane są na złotówki w zależności od ofiarności Darczyńców wpłacających w tym czasie pieniądze na budowę hospicjum stacjonarnego. W 2017 r. zdobywcy szczytów łącznie zdobyli 62.558 punktów, co przekłada się na kwotę 31.279 złotych, które hospicjum otrzymało od indywidualnych darczyńców i firm.

Darczyńcy wspierają Zdobywców, zdobywcy osiągają szczyty – każdy pomaga wybudować hospicjum. W tym roku organizator akcji – pszczyńskie hospicjum chciałoby uzbierać 35 tys. złotych, aby każdy zdobyty na szlaku kilometr był wart minimum 50 groszy.

Już dziś organizatorzy zapraszają na uroczysty koncert na podsumowanie akcji, na którym rozdane zostaną złote, brązowe i srebrne odznaki oraz szczególne podziękowania najhojniejszym darczyńcom.

W 2017 roku do udziału w akcji zgłosiło się blisko pół tysiąca osób, 29 z nich otrzymało złote odznaki. Najwięcej punktów zdobył Mateusz Żupa z Piasku (1042 punkty),  Jerzy Siłuch z Warszawy (1018 i Jan Pryszcz z Pszczyny (985); wśród pań − Lucyna Dziędziel z Jankowic (902).

Do udziału w akcji zgłaszają się osoby indywidualne, rodziny i grupy zorganizowane. W tym roku jest to m.in. grupa uczestników kursu na przewodnika beskidzkiego, który organizuje Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich z Katowic; osoby zrzeszone w Akademii Pięknego Czasu w Czechowicach-Dziedzicach, czy Stowarzyszenie Wichura z Pszczyny.

Według regulaminu akcji uczestnicy zdobywają: za każdy kilometr 1 punkt i za każde 100 metrów podejścia. Złotą odznakę można otrzymać za minimum 600 punktów, trasy wycieczek poddanych punktacji nie mogą się powtarzać. Akcja trwa do 1 maja do 30 listopada 2018 roku.

Regulamin akcji i Karta zgłoszenia TUTAJ.

Jak wspierać zdobywców? Zobacz TU!