2 września 2019

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie obchodzi jubileusz 20-lecia. Uroczystość zaplanowano na dzień liturgicznego wspomnienia patrona hospicjum 23 września. Natomiast 8 września (w najbliższą niedzielę) hospicjum zaprasza na Dzień Otwarty budowy Domu Ojca Pio oraz – wraz ze swoją macierzystą parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie − na festyn parafialny, z którego część dochodu zostanie przeznaczona na hospicjum.

Budowa kompleksu hospicyjno-opiekuńczego „Dom Ojca Pio” rozpoczęła się w 2015 r. na terenie przekazanym przez Radę Miejską w Pszczynie. Ogromnym nakładem finansowym hospicjum teren został przygotowany pod budowę (wykopano i usunięto pozostałości po węźle ciepłowniczym, założono uzbrojenie i wszystkie media).

Od początku hospicjum prowadziło budowę nie umniejszając w żaden sposób swojej codziennej działalności − organizacji i sprawowania opieki nad osobami w terminalnym okresie choroby nowotworowej, których z roku na rok jest coraz więcej. W 2015 roku było to ok. 30 osób miesięcznie, w 2019 roku jest to już 50 pacjentów na miesiąc. Jednocześnie (od 2017 r.) hospicjum prowadzi także działalność opiekuńczą nad osobami niesamodzielnymi, rozwijając kompleksową opiekę nad seniorami w ich miejscach zamieszkania. Obecnie jest to ponad 20 osób na miesiąc.

Ze względu na bardzo wysokie koszty budowy, a jednocześnie rosnące potrzeby społeczne pierwszą budowaną częścią kompleksu jest budynek przeznaczony na: Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Niesamodzielnych dla 40 pacjentów, Poradnię Paliatywną i kuchnię. Po uruchomieniu tej części oraz zgromadzeniu potrzebnych środków rozpocznie się budowa hospicjum stacjonarnego (na 32 miejsca) wraz z kaplicą.

Podczas Dnia Otwartego Budowy będzie można poznać rozplanowanie i funkcje poszczególnych pomieszczeń i ocenić stan prac budowlanych, ponieważ od kilkunastu miesięcy większość z nich prowadzona jest wewnątrz.

Godziny otwarcia budowy w niedzielę, 8 września: 9.00−14.00. Na miejscu obecni będą pracownicy i wolontariusze z hospicjum, z którymi będzie można porozmawiać.

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl