Hospicjum tworzą ludzie, tacy jak Ty!

Hospicjum tworzą ludzi różnych zawodów, zainteresowań i kwalifikacji. Zapraszamy osoby, które chciałyby podzielić się swoim czasem i umiejętnościami:

  • ludzi kreatywnych, uzdolnionych plastycznie
  • specjalistów różnych dziedzin, na przykład ekonomistów, inżynierów, nauczycieli
  • młodych ludzi, którzy ukończyli 18 rok życia (dzieci i młodych niepełnoletnich zapraszamy do wolontariatu akcyjnego)
  • osoby wykwalifikowane do pracy z chorym – lekarzy, pielęgniarki, psychologów, rehabilitantów
  • osoby bez kwalifikacji medycznych, które chcą otoczyć opieką ludzi chorych
  • osoby do pracy w Wypożyczalni hospicjum m.in. konserwatorów sprzętu

Wszystkich pragnących włączyć się w posługę hospicyjną zapraszamy do hospicjum we wtorki, w godz. 16.30–18.00 na dyżur koordynatorki wolontariatu Renaty Gazdy.

W każdy drugi wtorek miesiąca hospicjum organizuje spotkania dla osób posługujących. Spotkania rozpoczyna Msza Święta w intencji chorych i zmarłych podopiecznych hospicjum, rodzin tych osób, posługujących w hospicjum i jego Darczyńców.
Eucharystia – w oratorium kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego – rozpoczyna się o godz. 17.00, a w maju i październiku o godz. 18.00 w kościele.
Po mszy św. wolontariusze spotykają się, by omówić bieżące przedsięwzięcia i potrzeby, natomiast rodziny zmarłych zapraszane są na spotkanie z psychologiem.

Dla osób, które chcą zostać wolontariuszami, co roku od maja do czerwca prowadzone jest szkolenie wstępne  (sześć spotkań po około 2 godziny).

Wolontariusze hospicjum uczestniczą także w warsztatach i sesjach podnoszących ich kwalifikacje oraz zapewniające rozwój osobisty. Dotychczas były to:

  • sesja rekolekcyjna „Droga do wolności” o sztuce przeżywania strat, godzenia się z rzeczywistością, przebaczania i pojednania
  • warsztat „W poszukiwaniu sensu” pozwalający odkryć swoją życiową misję związaną z niepowtarzalnością własnej osoby. Prowadzący – Leszek Kapler (psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego, trener superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dyrektor Centrum Integracji Psychicznej w Warszawie, twórca Akademii Dobrego Życia)
  • warsztat „Grom z jasnego nieba – o kryzysach i ich przezwyciężaniu” poświęcony trudnościom, rozwiązywaniu problemów, kryzysom i ich przezwyciężaniu, redukcji stresu i odporności życiowej.
icon

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej