Koncerty „Głosy dla hospicjum” organizowane są na całym świecie z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej, który obchodzony jest w drugą sobotę października. Koncerty są okazją do zwrócenie uwagi mediów, społeczeństwa, rządzących na społecznej na konieczność zwiększenia dostępności opieki paliatywnej i hospicyjnej i stałego podnoszenia jej jakości, a także okazją do pozyskiwania funduszy na wsparcie codziennej pracy hospicjum. W wypadku hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie fundusze przeznaczane są na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie.

2018 rok
Koncert „Ja to widzę w kolorze płomienia” na podstawie biografii bł. Hanny Chrzanowskiej, polskiej prekursorki pielęgniarstwa środowiskowego oraz tekstów Karola Wojtyły wraz z piosenkami poetyckimi wystawili artyści „Krakowskiego Przedmieścia” z Krakowa pod kier. Agaty Bernadt.

Podziękowania za współpracę, pomoc i wsparcie dla hospicjum otrzymali:
Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny
Paweł Sadza – starosta powiatu pszczyńskiego
Henryk Spek
Leszek Pławecki
Zdzisław Spyra
Piotr Łapa


2017 rok
Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów obchodzony był pod hasłem „Powszechna opieka zdrowotna i paliatywna – nie zostawiajmy cierpiących w osamotnieniu”. W Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się koncert zespołu AVOCADO.


2016 roku
W Pszczyńskim Centrum Kultury wystąpili artyści śpiewacy Anna Spychalska, Emilia Zielińska oraz Romuald Spychalski i Mariusz Adam Ruta.

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 23 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem

MAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej