♥ ♥ ♥
Z całego serca dziękujemy Pani Sylwii Mazurek oraz Pani Ewie Kanik za okazaną dobroć, wyrozumiałość i pomoc w opiece nad naszym bratem Jurkiem.
W imieniu swoim i naszego zmarłego w dniu brata Jerzego
siostry – Małgorzata Wojciech i Maria Skarboń
(kwiecień, 2024 r.)
♥ ♥ ♥
Zwracamy się z podziękowaniem za przyjęcie, w trybie prawie natychmiastowym, mojej siostry Krystyny pod opiekę hospicjum domowego w Pszczynie oraz zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu opieki nad ciężko chorą.
Dziękujemy za pomoc w wyposażeniu w odpowiedni do potrzeb sprzęt, a tym samym umożliwienie złagodzenia cierpienia chorej w Jej ostatnich chwilach życia. Szczególnie dziękujemy Paniom Pielęgniarkom – Urszuli Napierale – koordynującej tę pomoc nie tylko sprawnie i natychmiastowo, ale wykazującą się niezwykłą wyrozumiałością i cierpliwością w stosunku do osób opiekujących się chorą; Joannie Bienioszek-Czyszczoń – towarzyszącej i udzielającej na bieżąco nie bieżąco nie tylko porad, ale także pomocy w bezpośredniej obsłudze chorej. Jednak przede wszystkim za niezwykle empatyczne traktowanie chorej, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, postępującej niezwykle szybko choroby.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy w imieniu naszej zmarłej 2 listopada siostry Krystyny oraz własnym.
Siostra Małgorzata Szmit
Siostrzenica, Marzena Sadlok
(listopad, 2023 r.)
♥ ♥ ♥
Kochani, chciałam Wam podziękować. Robicie wspaniałe rzeczy! Jesteście przy tych, którzy najbardziej potrzebują serca. Wasze dzieło jest cudowne i bardzo ważne. Trzymacie za rękę, dajecie siebie, dobro, troskę, swoje serce i swój czas. Nigdy nie zapomnę pomocy, którą miała od Was moja umierająca Mamusia i my, towarzyszący Jej w tej drodze.
Życzę Wam powodzenia i siły! Pozdrawiam serdecznie.
Z wyrazami szacunku, córka.
(listopad, 2023 r.)
♥ ♥ ♥
Serdecznie dziękuję pracownikom Hospicjum św. Ojca Pio, szczególnie Paniom: Barbarze Duży, Barbarze Moń oraz Pani Doktor Joannie Kajsturze za pomoc i opiekę nad moją śp. Mamą, Stefanią Michniok.
Z wyrazami wdzięczności
Joanna Kędzior
(wrzesień, 2023 r.)
♥ ♥ ♥
Składamy gorące podziękowania za pomoc, życzliwość i troskę okazaną naszemu Tacie Józkowi w ostatnich miesiącach Jego życia. Dzięki Państwa zaangażowaniu z wielkim sercem, łatwiej znosiliśmy cierpienie.
Z wyrazami szacunku
Magdalena Zieleźnik
Mirosława Pustelnik
żona Anna
(wrzesień, 2023 r.)
♥ ♥ ♥
Serdecznie dziękuję wszystkim ludziom prowadzącym Hospicjum św. Ojca Pio za przygotowanie upominków dla wszystkich podopiecznych.
Jest to bardzo miłe kiedy dostaje się paczkę, gdzie znajduje się zajączek własnoręcznie zrobiony plus słodycze i cudowne pozdrowienia na karteczce. Wtedy człowiekowi robi się ciepło na sercu, że nie jest sam, bo są dobrzy ludzie o dużym sercu, którzy pamiętają o nas, leżących, schorowanych ludziach. Mam 91 lat i jestem słaba, i dlatego cały dzień leżę w łóżku, patrząc w telewizor, bo to moje okno na cały świat. I miło mi kiedy przychodzi wolontariuszka, do mnie akurat Reginka, i musi koło mnie zrobić, podać szklankę herbaty i dać zjeść.
Ale dziękuję również panom, który naprawiają łóżka i zawożą je do chorych, aby wygodnie mogli na nich leżeć.
I pani psycholog, która musi nas wysłuchać i daje nam wskazówki, co robić, aby było nam lżej.
Dziękuję za każdy gest z waszej strony, serdeczne Bóg zapłać. Z okazji Świąt Wielkanocnych dla wszystkich osób związanych z Hospicjum św. Ojca Pio życzę zdrowia i radości na każdy dzień.
Izabela z córką Teresą
(kwiecień, 2023 r.)

♥ ♥ ♥

Jezus mówi: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość życia.
Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia dla całego Zespołu Hospicjum św. Ojca Pio.
Na ręce Pani Marioli składam serdeczne Bóg zapłać! dla każdej i każdego, którzy tworzą ten wspaniały zespół Hospicjum św. Ojca Pio, z którego korzystam. Doświadczam ile serca i z jakim zaangażowaniem wspieracie ludzi chorych słowem i swoimi siłami.
Dziękuję z całego serca.
Podopieczna Izabela Cepok z córką Teresą Żemłą
(grudzień 2022 r.)

♥ ♥ ♥

W imieniu swoi oraz mojego zmarłego ojca, Augustyna Piesior chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom oraz wolontariuszom Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie za okazaną nam pomoc i wsparcie w chorobie.  Wasz profesjonalizm i wrażliwość na drugiego człowieka są bezcenne dla osób, którym to wsparcie jest potrzebne, a także dla osób opiekujących się chorymi w domach, szczególnie w ostatnich dniach życia.
Otrzymałam od Was sprzęt, który ułatwił mi opiekę nad moim ojcem, u jemu ulżył w cierpieniu podczas choroby.
Pomoc pielęgniarki, pani Eli była bezcenna: reagowała na każdy mój telefon i pojawiający się problem, była wsparciem, czy był dzień roboczy czy niedziela lub święto. Po prostu była kiedy jej potrzebowaliśmy. Dziękuję również pani doktor, która opiekowała się moim ojcem i ściśle współpracowała z panią Elą. Wyraz wdzięczności należą się również pracownicom, które służyły pomocą i wsparciem od samego pojawienia się w Waszym hospicjum, które pokierowały tą pomocą tak, że czuło się wsparcie od samego początku.
Nie sposób pominąć osób, które zajmują się wypożyczeniem i dowozem sprzętu potrzebnego w opiece nad chorym. Każdy niezbędny sprzęt był wypożyczany, proponowano nam wszystko, co mogłaby pomóc choremu i ułatwić tę opiekę innej osobie.
Jeszcze raz w imieniu mojego ojca i swoim własnym bardzo dziękuję Waszemu HOSPICJUM, czyli wszystkim pracownikom i wolontariuszom za okazaną nam pomoc.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzę Wam dużo zdrowia i opieki Bożej Dzieciny oraz tego, by nigdy nie zabrakło Wam sił i zapału do pomagania innym ludziom. Wasza pomoc jest bezcenna i nie da się jej przeliczyć na żądne pieniądze.
Z poważaniem
Krystyna Gimel
(2022, grudzień)

♥ ♥ ♥

Pragnę podziękować za przydzielenie mojej mamie Elżbiecie Olejarczyk opieki specjalistycznej w okresie od stycznia 2022 do czerwca 2022 roku. W szczególności składam podziękowania Pani opiekunce Joannie Bobiec za trud, cierpliwość, ciepłe słowo i uśmiech każdego dnia dla mojej mamy.
Podziękowanie należy się również Pani pielęgniarce Urszuli Napierale, Pani rehabilitantce Marii Olejarczyk i Pani psycholog Róży Polak.
Wyrażam podziw dla całego zespołu za kompetencje, dyspozycyjność, fachową wiedzę i ogromne serce.
z wyrazami wdzięczności
Janina Duka
(2022, czerwiec, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

Ogromne podziękowania dla Pani Basi Moń za opiekę nad moją Mamą Lucyną.
Pani Basia z ogromnym zaangażowaniem i cierpliwością wdrożyła nas w trudną sztukę pielęgnacji osoby niepełnosprawnej i przez kolejne 1,5 roku wspierała nas swoim profesjonalizmem. Pani Basia nigdy nie odmówiła nam pomocy, gdy jej potrzebowaliśmy i z poświęceniem walczyła o zdrowie mojej Mamy.
Dziękujemy za poświęcony czas, dobre słowo w tych najtrudniejszych chwilach i wsparcie dla nas do samego końca.
Urszula Widłok
(2022, kwiecień)

♥ ♥ ♥

W imieniu moim i zmarłego męża Edwarda Krzyżanka dziękuję za pomoc i okazaną troskę w chorobie męża, wszystkim pracownikom i wolontariuszom Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.
Z poważaniem
Bronisława Krzyżanek
(2022, kwiecień, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.
Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.
Za bezinteresowną pomoc i ofiarność okazaną mojej osobie, pracownikom i wolontariuszom Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie składa wdzięczna podopieczna
Helena Stachelska
(2022, kwiecień)

♥ ♥ ♥

Dobrze, że mamy tak wspaniałych ludzi w naszym hospicjum. Wielkie z serca płynące podziękowania dla wszystkich w szczególności wolontariuszy, pielęgniarek i lekarzy, i apeluję dajmy ten 1 procent podatku dla hospicjum w Pszczynie. Dziękuję im z serca.
Zofia Stalmach
(2022, marzec)

♥ ♥ ♥

Chciałam ogromnie podziękować za przydzielenie naszemu Seniorowi Lechowi Borkowskiemu tak wspaniałego Zespołu, który wspiera nas w opiece i rehabilitacji naszego Taty.  Wszystkim Paniom razem i każdej z osobna: Pani Opiekunce Ewie Sugier, Pani Pielęgniarce Barbarze Duży, Pani Psycholog Róży Polak i Pani Rehabilitantce Marii Olejarczyk dziękujemy za poświęcenie, zaangażowanie i wielkie serce jakie wkładają w tę niełatwą i odpowiedzialną pracę.
Wyrażamy wdzięczność za fachowość ale przede wszystkim doceniamy to, co wydaje się niektórym takie przyziemne, a w zwykłych relacjach międzyludzkich nie jest wcale takie proste, a w obcowaniu ze schorowanymi seniorami jakże jest ważne, wręcz metafizyczne – to uśmiech, to miłe słowo i gest, to cierpliwość… Wiem co mówię, bo 5 lat opiekowałam się moim schorowanym rodzonym ojcem, naturalnie podczas mojej pracy zawodowej, też przy wsparciu wspaniałych Dziewczyn, zatrudnianych prywatnie oraz z okresową pomocą OPS-u, żałując, że nie zwróciłam się po pomoc do Hospicjum. Raz jeszcze DZIĘKUJEMY!!!
Aleksandra Marzec i Tomasz Borkowski
(2022, luty, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie … opiekują się moja Babcią Gienią więc wiem , że są tam cudowni ludzie z powołaniem dla pomagania chorym i ich rodzinom. Mój 1% w tym roku będzie dla Nich.
Natalia Kubasik
(2022, luty)

♥ ♥ ♥

Pragnę przekazać na ręce Pani Prezes gorące podziękowania dla całego personelu Hospicjum.
Wraz z rodziną jestem ogromnie wdzięczna za życzliwą pomoc w opiece nad moją mamą. Bardzo wysoko cenię sobie wszystkie praktyczne i fachowe wskazówki oraz profesjonalny sprzęt udostępniony mi przez hospicjum. Dzięki temu łatwiej mi było przejść ten trudny czas.
Jestem pełna uznania dla profesjonalności i wysiłków personelu medycznego oraz gotowości do szybkiej reakcji w zależności od potrzeb.
Na własne oczy miałam okazję przekonać się, że opieka hospicyjna polega na zespołowym działaniu lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy. Doświadczenie i ofiarność całego zespołu hospicyjnego dało mi poczucie bezpieczeństwa w ciężkich chwilach, a chorej mamie oszczędziło bólu i lęku i bólu występującego u kresu życia.
Wasza nieoceniona pomoc sprawiła, że mogła spędzić ostatni etap życia w sposób godny w obecności najbliższych jej osób.
Zdaję sobie sprawę, że nie jestem odosobniona w doznawaniu takich traumatycznych przeżyć związanych ze śmiercią bliskich osób. Z niecierpliwością więc wyczekuję rządu Bożego, pod którego panowaniem nikt już nie powie, że jest chory, a Bóg otrze z naszych oczu wszelką łzę. [Objawienia 21:3,4]
z wyrazami wdzięczności
Barbara Pitlok
(2021 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Pani Basia Moń ma wielką wiedzę medyczną i psychologiczną. Potrafi złagodzić ból pacjenta oraz niepokój rodziny. Jest to pielęgniarka która w razie potrzeby przyjeżdża jak na sygnale.
Michał Gruntowicz
(2021 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Dzień dobry! Piszę w imieniu babci, Zosi Golus. No i również w swoim, jak i całej rodziny. Chcielibyśmy bardzo podziękować za opiekę nad dziadkiem Jurkiem w czasie choroby oraz w jego ostatnich dniach życia. Za cierpliwość, chęci, dobre słowo i pomoc.
Szczególne podziękowania kierujemy do pana doktora Janusza Ziernickiego, pani pielęgniarki Sabiny Pastuszki, jak i dla pozostałych pracowników. Jesteście niezastąpieni.
Zofia Golus z rodziną
(2021 rok, wrzesień)

♥ ♥ ♥

Uczestniczę w projekcie Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Opiekuje się mną Pani Ewa Sugier. Jest to wspaniała osoba, kompetentna, życzliwa. Cechuje ją wielka kultura osobista, takt, umiejętność nawiązywania kontaktu z chorym, co sprawia, że choroba staje się mniej uciążliwa. Ja tego doświadczam w czasie każdego spotkania. To zasługa Pani Ewy. Jestem szczęśliwa, że ona się mną opiekuje, starając się ulżyć w cierpieniu. Dzięki jej postawie z optymizmem staram się spoglądać w przyszłość.
To piękne, że wśród nas – w tak trudnych czasach – są jeszcze tacy wspaniali ludzie.
Z całego serca dziękuję Pani Ewo za to, że Pani tak dużo mi pomaga. Życzę zdrowia i sił w wykonywaniu tak trudnej pracy. Wyrażam nadzieję, iż takich opiekunów osób starszych, jak Pani Ewa, w hospicjum jest wielu, a to na pewno zasługa zdolności organizacyjnych kierownictwa Waszej placówki.
Jeszcze raz wyrażam moje zadowolenie i podziękowanie za wszystko, co robicie dla swoich schorowanych podopiecznych.
Z poważaniem
Kazimiera Wilk
(2021 rok, sierpień, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

W związku z kończącym się półrocznym programem opieki nad seniorem, którym zostałam objęta – serdecznie dziękuję tym, którzy się mną opiekowali – za bycie, dobre słowo. Szczególnie opiekunce Joasi oraz paniom: Majce, Joli i pielęgniarce Basi.
Życzę radości i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.
Irena Kurcius
(2021 rok, sierpień, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

W imieniu Cioci Anieli Piesiur oraz własnym dziękuję wszystkim Paniom za wsparcie, opiekę oraz pomoc w zmaganiu się z trudnościami jakie przynosi choroba, z którą próbujemy żyć na co dzień.
Życzymy całemu zespołowi  wytrwałości, zdrowia, ale przede wszystkim radości z pracy, dzięki której pomagacie tak wielu ludziom.
Dziękuję i pozdrawiam
Joanna Pławecka
(2021 rok, sierpień)

♥ ♥ ♥

Pani Tereniu
Dziękuję za całą pomoc przy Mamusi. Jesteście cudowni, a Wasza pomoc nieoceniona! Mam nadzieję, że chociaż troszkę pieniążków udało się zebrać dzisiaj na pogrzebie.
(2021 rok, sierpień)

♥ ♥ ♥

Szanowni Pracownicy Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie, w imieniu mojej Mamy i własnym chciałem serdecznie podziękować za całą okazaną mojej Mamie pomoc. O pozytywnych efektach Waszej pracy nie muszę mówić – sami wiecie. Choć nie, mówić o Waszej pracy trzeba wszem i wobec, bo to co robicie jest bezcenne i nieocenione.
Ewa Komraus – dla Ciebie podziękowania szczególne. Bez Twojej serdeczności, zaangażowania i spostrzegawczości efekty byłyby znacznie mniejsze.
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.
Mariusz Leśniewski
(2021 rok, lipiec)

♥ ♥ ♥

 

Szanowna Pani Prezes
Stowarzyszenia im. Ojca Pio w Pszczynie
Pani mgr Teresa Buczak
Składamy na ręce Pani Prezes najserdeczniejsze podziękowania za pomoc uzyskaną od pracowników i wolontariuszy stowarzyszenia: opiekunek, pielęgniarek, rehabilitantów i lekarza.
Wyrażamy wielkie uznanie dla fachowości całego Zespołu, podziw dla kompetencji, dyspozycyjności, chęci pomocy, dorady, zrozumienia i merytorycznych umiejętności. Wielka empatia cechująca ów Zespół dała nam wielkie wsparcie w nagłej chorobie naszej podopiecznej oraz całej naszej rodzinie.
Z poważaniem i wyrazami szacunku,
Lubomira i Ryszard Piekarscy
(2021 rok, czerwiec)

♥ ♥ ♥

Serdeczne podziękowanie za troskliwą opiekę w czasie choroby, poświęcenie, okazywaną dobroć i wyrozumiałość, Wszystkim zaangażowanym Pracownikom Hospicjum, a szczególnie Pani Weronice Traczyk.
W imieniu zmarłej siostry Gertrudy Ryś
składa Bronisława Stencel z Rodziną
(2021 rok, czerwiec)

♥ ♥ ♥

Od wielu lat macie mój 1% i zachęcam innych. Wielki szacun dla pracowników!!!
(2021 rok, kwiecień)

♥ ♥ ♥

Brawo dziewczyny, to piękne, że jest ktoś, kto pracuje w hospicjum i to kocha, pomaga, naprawdę warto pomagać ludziom.

♥ ♥ ♥

Dziękuje Pani Marcelinie i Pani Marysi z Piasku – rehabilitantce za opiekę i pomoc przy chorym mężu, a także dr Ziernickiemu. Chętni do pomocy, doradzą, naprawdę wspaniali ludzi pracują w tym hospicjum.
Urszula

♥ ♥ ♥

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”.
Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji i całemu Personelowi Hospicjum za nieocenioną pomoc, wsparcie, troskę, cierpliwość i zrozumienie, a przede wszystkim za ciepło i serdeczność. Dziękujemy za całą dobroć i okazane serce! Dziękujemy za to proste, ale jakże prawdziwe, serdeczne i tak ważne w takich chwilach ludzkie gesty…
Dziękujemy z całego serca!
Z wyrazami szacunku siostry, bracia i siostrzenica śp. Weroniki Stalskiej
(2021 rok, marzec)

♥ ♥ ♥

Kochani
Dziś mija 30 dzień po śmierci mojego męża Ryszarda. Ta data skłania mnie do refleksji.
Pragnę w imieniu swoim, a nade wszystko w imieniu mojego zmarłego męża serdecznie podziękować za wsparcie w chorobie, profesjonalną pomoc Pani Doktor Agacie i Paniom Pielęgniarkom Marii i Urszuli.
Jak również przekazuję słowa podziękowania pracownikom wypożyczalni sprzętu medycznego, gdyż ich praca to bardzo duże wsparcie dla chorego i rodziny.
Wielki szacunek za dobroć serca, wspierające słowa otuchy, życzliwość i zaangażowanie w niesieniu pomocy.
Jestem pod wrażeniem i pełna podziwu dla Waszej, jakże ważnej pracy.
Z wyrazami podziękowania i wdzięczności
Lija Paszek, Suszec
(2021 rok, luty)

 

♥ ♥ ♥

Pani
Teresa Buczak
Prezes Hospicjum św. Ojca Pio
w Pszczynie
Szanowna Pani Prezes!
Dziękując za otrzymany od Pani list pragnę gorąco podziękować za dotychczasową działalność Hospicjum, szczególnie w tak trudny czasie pandemii, i zapewnić o niesłabnącej trosce i wsparciu, na które mogą Państwo ze strony gminy liczyć.
W tym trudnym roku 2020, który przeorganizował codzienne życie nas wszystkich, działalność Hospicjum w tak szczególnej sferze jaką jest pomoc i wsparcie dla osób dotkniętych chorobą i cierpieniem oraz ich najbliższych jest nieodzowna. Wymaga ogromnego zaangażowania, osobistego poświęcenia, podarowania drugiemu człowiekowi swego czasu i uwagi, a przede wszystkim – wielkiego serca i prawdziwej miłości do bliźniego.
Dziękując za Państwa profesjonalizm, codzienną troskę i ogromne serce okazywane drugiemu człowiekowi, proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń wielu ciepłych i radosnych przeżyć przy wigilijnym stole, świąt w atmosferze miłości i pokoju, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Niech rok 2021 będzie rokiem spełnionych oczekiwań i planów, a radość z pomagania potrzebującym dodawała sił do dalszej pracy.
Z pozdrowieniami
Burmistrz Pszczyny
Dariusz Skrobol
(2020 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Serdeczne podziękowania dla Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Kiedy opadasz z sił i stajesz się bezradny, potrzebujesz pomocy, wysłuchania i wsparcia. Szukasz go w miejscu zamieszkania, ale niestety odbijasz się o zamknięte drzwi, w słuchawce telefonu słyszysz „daleka droga”… Do czego? Czy aż przyjdzie kres życia?
A jednak jest ktoś, kto Cię wysłucha, wesprze i udzieli pomocy. To tutaj moja Mama Anna otrzymała pomoc i wsparcie, które przerosły nasze oczekiwania.
Wypożyczalnia sprzętu, pomoc medyczna, Pani Doktor, Pielęgniarka, Rehabilitantka. Jak bardzo jestem wdzięczna za wszystko, nie jestem w stanie wyrazić słowami.

Moi Drodzy, bardzo dziękuję za „wszelkie dobro”, które otrzymałam, za troskę, opiekę i sprzęt. Wasza praca i ogromne serca są wsparciem dla ludzi, którzy oczekują pomocy.
„Nie ten przyjaciel, kto w przechwalstwie tonie,
ale ten kto w cierpieniach podaje Ci dłonie”.
Życzę szczęścia i zdrowia, pogody ducha i sił oraz satysfakcji z tak pięknego dzieła, jakim jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.
Z wyrazami wdzięczności i szacunku
Bożena Wajdeczko
(2020 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Pragniemy złożyć tą drogą serdeczne podziękowania dla całego personelu Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie za okazane wsparcie i pomoc w opiece nad chorą żoną i mamę Irenę Stanek.
W szczególności zaś chcemy złożyć na Wasze ręce podziękowania dla Pani dr Mirosławy Bogocz i Pani Barbary Wojciech za duże zaangażowanie, serdeczność i empatię okazywaną w całym czasie opieki.
Wdzięczni mąż i synowie, Stanisław, Krzysztof i Damian Stanek
(kartka przesłana pocztą)

♥ ♥ ♥

Jestem pod wielkim wrażeniem, skuteczności i realnej pomocy jaka przyniosło mi Hospicjum w opiece nad mamą. Po zderzeniu się z bezduszną służbą zdrowia, pracownicy i lekarze Hospicjum to naprawdę zbawienie. Dziękuje za pełna empatii pomoc.
Dariusz Gawenda
(2019 rok, lipiec)

♥ ♥ ♥

Miałem okazję korzystania z pomocy Hospicjum jestem w pełni podziwu za ich pracę i zaangażowanie w pomoc potrzebującym, wyjątkowa miła obsługa Pań w biurze Hospicjum ,ale też na co chciałem zwrócić szczególną uwagę to pomoc Panów z magazynu przy wypożyczaniu sprzętu oraz pomoc przy jego montażu , wyjątkowo dobrzy i mili ludzie. Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję.
Andrzej Durok

♥ ♥ ♥

Dziękuję Wam bardzo.
Nie wiem jak bym sobie poradziła bez Waszej pomocy w opiece nad mamą. Otrzymałam od was wsparcie, gdy mi się wydawało, że mój świat się zawalił. Niezbędny był także sprzęt z wypożyczalni – wszystko otrzymałam „od ręki”.
JESTEŚCIE WSPANIALI!
Joanna
(źródło)

♥ ♥ ♥

Nikt, kogo to nagle nie dopadnie, nie ma pojęcia, jak ważne jest takie hospicjum. Pełen szacunek za pomoc i pełną gotowość nawet przy rozpoczynającej się pandemii covida. Moja rodzina również dziękuje Panu doktorowi i Pani pielęgniarce. Było nam łatwiej na ostatnim odcinku życia naszego taty.

♥ ♥ ♥

Bardzo mili i życzliwi ludzie. Bardzo pomogli mojej rodzinie. Żadnych niepotrzebnych papierologii, przychodzisz i drugiego dnia masz pomoc, sprzęt, pielęgniarkę i lekarza.
Dziękuję.

♥ ♥ ♥

Choroba naszego Tatusia postępowała w zawrotnym tempie, w tak szybkim, że w pewnym momencie nas wszystkich wyprzedziła. Za późno było na operacje i chemoterapie.
Tatuś miał ogromne szczęście, że trafił pod opiekę wspaniałych ludzi z hospicjum św. Ojca Pio. Dzięki niesamowitemu poświeceniu, szybkiemu działaniu, profesjonalnej opiece i przede wszystkim sercu, mógł spędzić ostatnie dni swego życia w domu, wśród najukochańszych.
Wasza opieka była również ogromnym wsparciem dla naszej Mamusi. Jesteśmy wdzięczni za tą wyjątkową pomoc.
DZIĘKUJEMY!
Ola, Gosia i Bartek

 

♥ ♥ ♥

List do pielęgniarki hospicjum
Ostatnie miesiące to były najtrudniejsze dni, jakie chyba do tej pory przeżyliśmy. Wiadomość o chorobie naszej żony, mamy, babci była dla nas sporym ciosem i nie byliśmy na to w ogóle przygotowani. Wiedzieliśmy jedno – musimy w tym czasie zadbać o to, by Jej ostatnie dni na tym świecie przebiegały najlepiej, jak tylko można. Nie byłoby to możliwe bez pomocy hospicjum, bez Twojej pomocy!

Potrafiłaś obdarzyć szczerą i fachową opieką obcą dla siebie osobę. To objaw Twojej niebywałej empatii. Nigdy do tej pory nie spotkaliśmy nikogo, kto z takim poświęceniem i oddaniem tak podchodzi do swoich obowiązków. Bardzo Ci za to dziękujemy.

Dziękujemy, że ostatnie dni naszej żony, mamy, babci przebiegały tak spokojnie, że zawsze mieliśmy w Tobie tak silne wsparcie i tak fachową opiekę, że zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Pomogłaś nam wszystkim przejść ten trudny okres, będziemy o tym zawsze pamiętać. Wielki szacunek za to, co zrobiłaś dla nas i dla naszej Jadzi.
Rodzina

♥ ♥ ♥

Składamy serdeczne podziękowania dla ks. proboszcza Marka Brewki za pomoc duchową w przejściu do wieczności św. pamięci Stanisława, dla pani doktor Katarzyny Kolasy za opiekę medyczną, dla pani Marii Pławeckiej za pielęgniarską troskę i wsparcie psychiczne; dla pracowników hospicjum zajmujących się sprzętem medycznym oraz wszystkim wolontariuszom , ludziom dobrej woli i wielkiego serca posługującym w hospicjum, którzy z empatią pochylali się nad cierpieniem pacjenta.
Z wyrazami szacunku Rodzina

♥ ♥ ♥

Życie zmusiło mnie do tego, żeby stanąć przed drzwiami tego stowarzyszenia i…
z dnia na dzień uzyskałam pomoc, wolontariusze i lekarze za opiekowali się kimś najbliższym mojemu sercu, moim światem – moim wszystkim, moją Mamą.

Nauczyli mnie od podstaw opieki, podawania lekarstw, kroplówek, pierwszej pomocy, zapewnili niezbędny sprzęt potrzebny do opieki w domu, byli w dzień i w nocy, odbierali telefony, kierowali, co zrobić, kiedy szary człowiek miał związane ręce, a umysł nie potrafił myśleć, gdy najbliższa Ci osoba potrzebowała pomocy tu i teraz. Ze względu na to ile zrobili by mój świat nie poznał słowa cierpienie CHCĘ POMÓC w zbiórce pieniędzy na budowę Domu Ojca Pio.

Samanta Śluza

♥ ♥ ♥

W imieniu swoim, mojej rodziny, a przede wszystkim mojej zmarłej mamy chciałbym podziękować pracownikom Hospicjum za wsparcie i pomoc w ostatnich miesiącach życia mojej mamy.
Szczególne podziękowania należą się lekarzom i pielęgniarkom, od których otrzymywaliśmy profesjonalną pomoc w każdej sytuacji.
Dzięki Waszej pomocy udało nam się zachować spokój i przygotować na najtrudniejsze chwile. Dziękujemy.
Rodzina Orszulik
                                                                       ♥ ♥ ♥

 

                                                                   

 

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 23 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem

MAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej