29 lutego 2020

Z troską i doświadczeniem od 21 lat

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie działa już 21 lat. Obejmuje opieką coraz większe grono chorych. Z roku na rok takich osób przybywa ze względu na choroby cywilizacyjne i starzenie się społeczeństwa. Misją hospicjum jest wychodzenie na przeciw wszystkim potrzebującym.

1% na dobroczynność i profesjonalizm

Możliwość pozyskiwania 1% została ustanowiona głównie z myślą o organizacjach społecznych, które z roku na rok rozwijają swoją działalność dobroczynną, łącząc wysokiej klasy profesjonalizm z zaangażowaniem społecznym. Do takich organizacji należy Hospicjum św. Ojca w Pszczynie.
Zachęcamy Państwa do przekazania hospicjum 1% (czytaj więcej). Jest to możliwe poprzez wpisanie w roczne zeznanie podatkowe nr KRS hospicjum – 0000130935. W wypadku emerytów, rozliczanych przez ZUS lub KRUS, poprzez prosty formularz PIT-OP dostępny w biurze hospicjum (tel. 32 738 62 62), na www.hospicjumOjcaPio.pl lub Urzędzie Skarbowym do 30 kwietnia.
W biurze hospicjum można także bezpłatnie rozliczyć każdy rodzaj PIT-u.

Wielostronna pomoc

W ubiegłym roku hospicjum zwróciło się z prośbą o przekazywanie 1% podatku i w tym roku czyni to samo z wiarą, że także teraz apel ten zostanie dostrzeżony, a chorym, w tym osobom w końcowym okresie choroby nowotworowej będzie można pomóc jeszcze pełniej. Ich sytuacja jest bardzo trudna − zmagają się z bólem fizycznym, psychicznym i duchowym. Głównymi opiekunami tak cierpiących są najbliżsi, ponieważ osoby w terminalnym stadium choroby nowotworowej najczęściej przebywają w domach. Mogą jednak liczyć na profesjonalną opiekę  pszczyńskiego hospicjum – pracę doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek, terapeutów psychologicznych i fizjoterapeutów. W minionym roku hospicjum objęło opieką blisko 220 pacjentów i 600 osób z ich rodzin. Wielostronna pomoc jest wynikiem autentycznego zaangażowania całego zespołu specjalistów i daje większe szanse na udzielenie pomocy takiej, jakiej rzeczywiście potrzeba każdemu pojedynczemu pacjentowi.

Ważna rola w zespole przypada także wolontariuszom. Są to osoby  dorosłe z terenu całego powiatu pszczyńskiego, które dobrowolnie chcą pomagać chorym z hospicjum. Każdy z wolontariuszy przeszedł szkolenie teoretyczne i praktyczne, wielu z nich ma ogromne doświadczenie w opiece nad umierającymi. Nierzadko pomagają w swoim najbliższym środowisku, po sąsiedzku. Potrafią wspierać chorego i rodzinę z wyrozumiałością i delikatnością, których nie może tu zabraknąć.

Hospicjum szanuje chorego i szanuje pamięć o nim. Co miesiąc hospicyjna wspólnota podczas Mszy Świętej modli się za dusze osób zmarłych; ich nazwiska zapisane są na zawsze w hospicyjnej Księdze Pamięci.

Własny Dom dla chorych

Wielu chorych potrzebuje opieki jaką można zorganizować tylko na oddziale stacjonarnym. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego muszą jej szukać w oddalonych ośrodkach, w których często brakuje miejsc. Od kilku lat stowarzyszenie buduje w Pszczynie własny kompleks hospicyjno-opiekuńczy pn. Dom Ojca Pio. Zadanie, to znacznie przekracza możliwości finansowe hospicjum jednak dotychczas nie udało się znaleźć innej formy na jego sfinansowanie, jak poprzez zaangażowanie społeczne − darowizny i 1%. Na ukończeniu jest pierwszy budynek, w którym działać będzie Ośrodek Dziennego Pobytu dla Osób Starszych i specjalistyczne przychodnie. Pod drugą część, gdzie będzie hospicjum stacjonarne, przygotowano teren (zaopatrzono w odpowiednią infrastrukturę techniczną).

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 20 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl