21 maja 2018

Hospicjum św. Ojca Pio dziękuje za odwiedziny stoiska naszej organizacji podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych na Daisy Days w Pszczynie.

Festiwal był okazją do prezentacji działalności hospicjum − która trwa nieprzerwanie już od 19 lat! Przeprowadzona w tym dniu (20.05.2018) kwesta przyniosła 2112,68 zł. Dziękujemy za zakup muffinek oraz wyrobów artystycznych naszych wolontariuszy – ozdób wykonanych techniką decoupage i płóciennych toreb z nadrukami.

Dziękujemy za pomoc wolontariuszom akcyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.

Wśród 300 muffinek przygotowanych na festiwal do pięciu dołączyliśmy kupony na niespodzianki, czyli ozdoby wykonane przez naszych wolontariuszy.  Niespodzianki trafiły do dzieci i dorosłych z Pszczyny, Krakowa, Bielska-Białej i Gostyni.

Daisy Days 2018 (18−20 maja) zorganizowano w Pszczynie po raz siódmy. Obecność hospicjum na Daisy Days łączy się z życiorysem księżnej, która znana była także ze swojej działalności charytatywnej m.in. polepszając warunki życia robotników, prowadząc sierociniec, przychodnię dla pracujących matek i szkołę dla ubogich dziewcząt, a po wybuchu I wojny światowej angażując się w pracę pielęgniarską.

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".