19 lutego 2018

V Powiatowy Bal Charytatywny został zorganizowany na rzecz hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Zebrano 15 tys. złotych! Składamy wszystkim Darczyńcom ogromne podziękowania.

Bal, z udziałem niemal 150 osób, odbył się pod honorowym patronatem starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy, w ostatnią sobotę karnawału  − 10 lutego 2018 roku − w restauracji „Patio Con Gusto” w Pszczynie.

Podczas balu złożyliśmy szczególne podziękowania jego głównym organizatorom, panom – Tomaszowi Bratkowi i Jackowi Kotajnemu.

 

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuację budowy Domu św. Ojca Pio w Pszczynie, którą prowadzi pszczyńskie hospicjum św. Ojca Pio. Obecnie, powstała ta część inwestycji, w której będzie funkcjonować ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych oraz poradnia paliatywna (tego typu poradni nie ma w powiecie pszczyńskim). Budynek jest w stanie surowym zamkniętym. W tym roku hospicjum planuje m.in. wykonanie ścianek działowych, instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych oraz ocieplenie budynku (na razie bez tynku ozdobnego).

Z ośrodka będzie mogło korzystać 40 osób, powyżej 60 roku życia, które w codziennym życiu nie radzą sobie z podstawowymi czynnościami związanymi z higieną, odżywianiem i prowadzeniem gospodarstwa domowego; borykają się z poczuciem osamotnienia lub trudnymi stanami emocjonalnymi. Działanie ośrodka ma także na celu aktywizację i integrację podopiecznych oraz organizację wsparcia i poradnictwa dla ich rodzin.

Gwiazdą wieczoru był Mariusz Kałamaga, artysta kabaretowy i prezenter telewizyjny; były członek i lider kabaretu Łowcy.B. Muzykę przygotowali DJ Paweł Przybyła, saksofonista Paweł Smorąg i skrzypek Rafał Smoleń.

icon

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl