29 maja 2018

W dzień 131. rocznicy urodzin św. Ojca Pio (25 maja) rozpoczęliśmy nasze doroczne spotkanie formacyjne. W tym roku wybraliśmy sanktuarium św. Ojca Pio Na Przeprośnej Górce.

Przeprośna Górka to niewielkie wzniesienie w Siedlcu koło Częstochowy. Na wzgórzu znajduje się Sanktuarium św. Ojca Pio prowadzone przez Instytut Zakonny Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego.  W świątyni znajdują się relikwie św. Ojca Pio, a obok niej – stacje Drogi Krzyżowej i Różańcowej.

Przeprośna Górka jest miejscem odpoczynku pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Według tradycji w tym miejscu ludzie, aby z czystym sercem wejść do Częstochowy, przepraszają się wzajemnie, by symbolicznie pojednać się z sobą i Bogiem. Od tego zwyczaju wzięła się nazwa wzgórza.

Na program wyjazdu formacyjnego wolontariuszy naszego hospicjum złożyły się m.in. spotkania modlitewne oraz osobiste medytacje zakończone katechezami ojca Ludwika, msze św., adoracja z modlitwą uwielbienia i śpiewem w wykonaniu zespołu „Ruah” z Płocka. Były to niezwykłe, święte chwile, za które bardzo dziękujemy Apostołom Ukrzyżowanego Jezusa i muzykom!

icon

PRZEKAŻ 1% HOSPICJUM

Działamy nieprzerwanie od 20 lat. Sprawujemy opiekę całym sercem!

Nadzieja jest potrzebna każdemu.

NASZ KRS - 0000130935

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl