Koncerty „Głosy dla hospicjum” organizowane są na całym świecie z okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów, który obchodzony jest w drugą sobotę października. Koncerty są okazją do zwrócenie uwagi mediów, społeczeństwa, rządzących na społecznej na konieczność zwiększenia dostępności opieki paliatywnej i hospicyjnej i stałego podnoszenia jej jakości, a także okazją do pozyskiwania funduszy na wsparcie codziennej pracy hospicjum. W wypadku hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie fundusze przeznaczane są na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie.

W 2018 roku Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów obchodzimy 13 października.

2017 rok
Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów obchodzony był pod hasłem „Powszechna opieka zdrowotna i paliatywna – nie zostawiajmy cierpiących w osamotnieniu”. W Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się koncert zespołu AVOCADO.

2016 roku
W Pszczyńskim Centrum Kultury wystąpili artyści śpiewacy Anna Spychalska, Emilia Zielińska oraz Romuald Spychalski i Mariusz Adam Ruta.

icon

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl