11 września 2017

Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie prosi o oddanie głosu na projekt dotyczący V etapu budowy Domu św. Ojca Pio. Projekt został pozytywnie oceniony przez Referat Zdrowia w Urzędzie Miejskim. Jeśli wygra w głosowaniu „Pszczyński Budżet Obywatelski 2018” budowa zakończy się szybciej i do Domu Ojca Pio trafią pierwsi chorzy.

Głosowanie ─ od 15 września do 1 października 2017 roku ─ jest proste. Może wziąć w nim udział każdy mieszkaniec gminy Pszczyna  wieku powyżej 15 roku życia. Wystarczy wejść na www.budzet.pszczyna.pl i zagłosować na: Projekt ogólnogminny (nr 6) pt.: „Realizacja V etapu budowy Domu Ojca Pio w Pszczynie”. Uwaga: głos uznaje się za oddany dopiero po kliknięciu w link, który otrzymamy na swoją skrzynkę mailową.

Osoby, które nie korzystają z internetu mogą zagłosować tradycyjnie, m.in. w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Punkty z urnami wyborczymi znajdują się też w sołectwach i na osiedlach. Uwaga: aby oddać głos potrzebny jest PESEL z dowodu osobistego! Lista punktów do głosowania znajduje się poniżej.

─  Dom Ojca Pio to dobro wspólne, w które zaangażowanych jest wiele osób. Zależy nam na jak najszybszym otwarciu. W części,  którą już budujemy będziemy prowadzić dzienną opiekę nad osobami starszymi i przychodnię medycyny paliatywnej. Oba zagadnienia są niezwykle ważne. Chcemy zapewnić profesjonalną opiekę chorym niesamodzielnym, którzy mogliby przebywać u nas, gdy ich bliscy są w pracy. Takie rozwiązanie poprawia kondycję i samopoczucie chorych, ale także odciąża rodziny, pozwala na złapanie oddechu. Od lipca prowadzimy już taką pomoc w domach chorych. Obserwuję, jak dzięki temu zmienia się ich postawa od zniechęcenia i zgorzknienia do poczucia, że jeszcze nie wszystko stracone. Dom Ojca Pio sprawi, że takich pozytywnych przykładów będzie jeszcze więcej. Natomiast przychodnia jest bardzo potrzebna, aby przedłużyć profesjonalną opiekę i pomoc ambulatoryjną. Dlatego prosimy o głosowanie online oraz informowanie znajomych, gdzie i jak mogą głosować tradycyjnie ─ mówi Teresa Buczak, prezes pszczyńskiego Hospicjum św. Ojca Pio.

Od 19 lat hospicjum w Pszczynie niezmiennie niesie pomoc nieuleczalnie chorym na nowotwory oraz ich rodzinom. Wszystkie świadczenia, udzielane przez lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów, psychologów i wolontariuszy, są bezpłatnie, zawsze z myślą o tym, by były na jak najwyższym poziomie. Oddanie głosu na budowę Domu będzie wielką pomocą dla ludzi, których doświadcza ciężka choroba i związany z nią dramat. Dom zapewni im opiekę, wsparcie i godne życie.

Zagłosuj na projekt hospicjum w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim! Każdy oddany głos przybliża dzień otwarcia Domu Ojca Pio.

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 22 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

POSIADAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej