29 października 2023

1 listopada na 13 cmentarzach w powiecie pszczyńskim oraz jednym w powiecie bielskim kwestować będą wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność hospicjum.

Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się ponad 140 chorych. Organizacja zapewnia im kompleksową pomoc, odpowiadając na potrzeby i problemy zarówno chorych, jak i ich rodzin. Do chorych na wizyty domowe regularnie dojeżdżają specjaliści: lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie i opiekunki, a także  wolontariusze. Od stycznia tego roku chorzy mogą również korzystać z Domu Dziennej Opieki dla Osób Starszych w Pszczynie. Każda kwota przekazana podczas kwest zwiększa możliwości pomocowe hospicjum, które jest organizacją społeczną.

1 listopada pszczyńskie hospicjum będzie kwestować w godz. 9.00-17.00 w następujących miejscach − w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Studzionce, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju (od godz. 8.00), Łące i Kobielicach oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze, a także na cmentarzu parafii Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach w powiecie bielskim (w godz. 7.00-17.00).

Po raz pierwszy 1 listopada pszczyńskie hospicjum będzie kwestować na cmentarzu parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu.

Wśród kwestujących będą: zarząd i członkowie stowarzyszenia oraz stali i akcyjni wolontariusze hospicjum, w sumie ponad 140 osób.

Dzień 1 Listopada jest czasem szczególnym dla hospicjów w Polsce. Wiele z nich właśnie wówczas kwestuje na cmentarzach parafialnych i komunalnych, starając się pozyskać pieniądze na prowadzenie działalności opiekuńczej i medycznej. Hospicja pragną w tym dniu podkreślić, iż opieka hospicyjna może mieć także wymiar duchowy.

 

 

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 23 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem

MAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej