3 listopada 2017

Zbiórki pieniędzy, przeprowadzone przez wolontariuszy pszczyńskiego hospicjum 1 listopada na cmentarzach w Pszczynie i w okolicach, przyniosły 37 216,26 złotych.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie składa podziękowania wszystkim, którzy docenili trud kwestujących wolontariuszy i okazali hojność. Pieniądze zostaną wykorzystane na bieżące potrzeby chorych − miesięcznie hospicjum opiekuje się 150 osobami − oraz na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie.

W kwestowanie zaangażowanych było 120 wolontariuszy − 50 dorosłych i 70 uczniów z Pszczyny z Zespołu Szkół nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół nr 1; z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Piasku, Woli, Czarkowie i Jankowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Goczałkowicach.

Kwesty przeprowadzono na cmentarzach w Pszczynie, Janowicach, Studzienicach, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące, Piasku i Górze.

W Domu św. Ojca Pio w Pszczynie działać będzie oddział dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych, hospicjum stacjonarne i poradnia medycyny paliatywnej.

W dniu Wszystkich Świętych – 1 listopada – kwestujących wolontariuszy hospicyjnych można spotkać w wielu miejscach Polski. To nie tylko prośba o wsparcie ruchu hospicyjnego, ale także znak pamięci o pacjentach, którzy odeszli.

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 22 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

POSIADAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl