15 października 2018

Koncert zatytułowany „Ja to widzę w kolorze płomienia” w wykonaniu artystów z „Krakowskiego Przedmieścia” z Krakowa uświetnił pszczyńskie obchody Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej.

Scenariusz widowiska powstał na podstawie biografii bł. Hanny Chrzanowskiej z książki pt. „Radość dawania” Marzeny Florkowskiej oraz tekstów Karola Wojtyły wraz z piosenkami współczesnych polskich poetów nurtu sacrum, które przedstawiła Agata Bernadt w towarzystwie muzyków: Joachima Mencla, Tomasza Grzybowskiego i Grzegorza Piętaka.

Tytuł widowiska pochodzi z fragmentu wspomnień bł. Hanny Chrzanowskiej:
Tylu, tylu jest nieszczęśników, którzy mogą wołać: nie mam człowieka… Jak ten paralityk z Betsaidy. Ale naprawdę JEST mnóstwo dobrych ludzi. I to właśnie nieszczęście, choroba – wyzwala i KONKRETYZUJE dobroć. 
Nie myślmy tylko o walce ze złem; być może zło jest bardziej frapujące – nie tylko jako literacki temat. Trzeba o nim mówić, a nawet krzyczeć…
Ale czyż o dobroci też nie należy krzyczeć? O dobroci, zrodzonej przez nieszczęście, wysnuwanej z miłości, dzień po dniu… To chyba nie jarmarczne kolory. JA TO WIDZĘ W KOLORZE PŁOMIENIA. 

Podczas koncertu, w dniu dla hospicjum wyjątkowym, wręczyliśmy podziękowania za współpracę, pomoc i wsparcie. Dyplomy i statuetki otrzymali:
Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny
Paweł Sadza – starosta powiatu pszczyńskiego
Henryk Spek
Jacek Jucha
Leszek Pławecki

Zdzisław Spyra
Piotr Łapa

 

icon

PRZEKAŻ 1% HOSPICJUM

Działamy nieprzerwanie od 20 lat. Sprawujemy opiekę całym sercem!

Nadzieja jest potrzebna każdemu.

NASZ KRS - 0000130935

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl