27 września 2018

Inauguracja akcji „Znaki nadziei”, Nocny Bieg po Pszczynie i koncert poetycki ─ to trzy inicjatywy pszczyńskiego hospicjum, by uczcić  Światowy Dzień Hospicjów.

Co roku Światowy Dzień Hospicjów jest obchodzony w drugą sobotę października. Cel akcji to zwrócenie uwagi na opiekę paliatywną, podniesienie świadomości społecznej na temat misji hospicjów, a  także pozyskiwanie funduszy na wsparcie i rozwój opieki hospicyjnej i paliatywnej.

W środę, 10 października hospicjum zainauguruje akcję ZNAKI NADZIEI  ─ ok. godz. 18.40 po wieczornej mszy św. przed kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.  W Inauguracji akcji ─ sadzeniu cebulek żonkili wezmą udział parafianie, zaproszeni goście i wolontariusze hospicjum.  Do ZNAKÓW NADZIEI  mogą przyłączyć się osoby prywatne, instytucje, władze samorządowe, parafie, firmy i placówki oświaty, by zasadzić rabatkę żonkili w miejscu ogólnie dostępnym i ustawić przy niej tabliczkę z napisem ZNAKI NADZIEI przekazaną przez hospicjum. Wiosną, gdy żonkile zakwitną, warto zrobić ich zdjęcie i przesłać do hospicjum, które planuje stworzyć mapę żonkilowych znaków.

W sobotę, 13 października o godz. 19.00 wystartuje Nocny Bieg po Pszczynie. Będzie to trzecia edycja imprezy, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy i kijkarzy w okolicy i regionie. Na starcie pojawi się 550 zawodników. Wszyscy otrzymają pamiątkowe, ręcznie robione medale, a najlepsi ─ puchary i nagrody finansowe ufundowane przez sponsora. „Lotanie po ćmoku”, bo tak również tytułowana jest ta impreza, to niepowtarzalna okazja, by na ponad 7-kilometrowej trasie dać się zaskoczyć atrakcjami wizualnymi i muzycznymi w scenerii pięknej zabytkowej części Pszczyny, w tym parku wokół słynnego zamku. Organizatorzy przygotowali także program dla kibiców, chętnie gromadzących się na rynku ─ obok linii startu i mety biegu,  gdzie stanie estrada. Wieczorem, przed startem z koncertem wystąpi hip-hopowiec Jacek „Mezo” Mejer (m.in. dwukrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyka”).

Niedziela, 14 października, będzie dniem koncertu pt. „Ja to widzę w kolorze płomienia” w wykonaniu artystów inicjatywy „Krakowskie Przedmieście” z Krakowa. Program koncertu ─ o godz. 17.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury ─ powstał z okazji beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Przybliża on postać błogosławionej i niezwykle pojmowaną przez nią misję pielęgniarki i opiekunki. Osią koncertu są fragmenty jej „Pamiętnika”, film „Świadkowie” z wypowiedziami przyjaciół i uczniów Chrzanowskiej oraz piosenki do wierszy wybitnych współczesnych poetów nurtu sacrum. Program zawiera także fragmenty utworów Karola Wojtyły.

WEJŚCIÓWKI – CEGIEŁKI NA KONCERT, WSPIERAJĄCE BUDOWĘ DOMU OJCA PIO MOŻNA:

  • REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE pod nr 32 738 62 62 (biuro hospicjum) 
  • ZAKUPIĆ W BIURZE HOSPICJUM lub PSZCZYŃSKIM CENTRUM KULTURY
icon

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl