10 lutego 2022

11 lutego obchodzimy XXX Światowy Dzień Chorego, aby zwrócić uwagę na osoby cierpiące oraz te, które się nimi opiekują. Święto ustanowił św. Jan Paweł II. Co roku w Watykanie powstaje specjalne na tę okazję orędzie. Tegoroczne tytułem „Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią” nawiązuje do fragmentu Ewangelii św. Łukasza (6,36):  „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. 

Dla papieża Franciszka pracownikami służby zdrowia są lekarze, pielęgniarki, diagnostycy laboratoryjni, ale także osoby asystujące w leczeniu i opiece nad chorymi oraz wolontariusze, którzy, jak podkreśla papież „poświęcają swój cenny czas cierpiącym”.

Ojciec Święty pisze także: „Drodzy pracownicy służby zdrowia, wasza służba chorym, pełniona z miłością i kompetencją, wykracza poza granice zawodu i staje się misją”.

Służba pełniona z miłością i kompetencją to także sedno codziennej działalności naszego hospicjum. Tym bardziej serdecznie pozdrawiamy w tym szczególnym dniu wszystkich naszych podopiecznych, ich opiekunów rodzinnych oraz cały nasz personel medyczny i opiekuńczy.

Orędzie można przeczytać TUTAJ.

 

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 22 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

POSIADAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl