26 kwietnia 2023

Po raz 9. startuje akcja „Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum” organizowana przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie dla wszystkich miłośników górskich wędrówek w Polsce i na świecie.

Obok mobilizacji do czynnego wypoczynku i kontaktu z naturą celem akcji jest zbiórka funduszy na działalność hospicjum, które niesie pomoc chorym na nowotwory oraz niesamodzielnym seniorom –  każdego dnia pod opieką pszczyńskiego  hospicjum jest bowiem aż 140 osób! Idea opieki hospicyjnej to także troska o najbliższe rodziny chorych, które ponoszą emocjonalne koszty i trudy cierpienia. Do mieszkań chorych hospicjum przychodzi więc z profesjonalną pomocą medyczną i psychologiczną, ale także z ciepłym słowem otuchy i pocieszenia.

Na współorganizowanie pomocy chorym przeznaczane jest wpisowe (w wysokości 30 lub 60 zł) od uczestników akcji. Zdobywczynie i Zdobywcy mogą także przekazywać dodatkowe darowizny i zachęcać do udziału kolejnych miłośników gór. Trud na górskich szlakach – zdobyte przewyższenia i kilometry – przeliczane są na punkty, a te z kolei hospicjum nagradza pamiątkowymi medalami: złotymi za minimum 600 punktów, srebrnymi za 300 punktów i brązowymi za 150. Osoby, które zdobywają największą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników nagradzane są pucharami.

W 8. edycji akcji, w 2022 roku najwyższe laury zdobyły wśród pań: Joanna Weber (1661 pkt), Katarzyna Sylwestrzak (1314) i Natalia Chodzidło (1229);  a wśród panów: Zbigniew Baran (2737), Łukasz Kornatka (2072) i Krzysztof Wojewodzic (1653). Uroczyste wręczenie trofeów odbędzie się w Światowym Dniu Hospicjów i Medycyny Paliatywnej (14 października).

Zapisy do akcji tegorocznej trwają tak długo, jak sama akcja – od 1 maja do 30 listopada. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny znajdują się TUTAJ.