26 maja 2017

Dom św. Ojca Pio to kompleks składający się z ośrodka dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych, hospicjum stacjonarnego, przychodni paliatywnej i noclegowni.

Ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych tworzony jest z myślą o osobach, które bez pomocy drugiego człowieka nie radzą sobie w najprostszych czynnościach, jak jedzenie, higiena osobista, przyjmowanie leków. Często także są osamotnieni, tracą kontakt z rodziną i innymi ludźmi. W budowanym ośrodku będą mogli liczyć na pomoc opiekunek, rehabilitantów i psychologów.

Najwięcej miejsca w Domu św. Ojca Pio zaplanowano  na hospicjum stacjonarne dla 32 osób terminalnie chorych, potrzebujących opieki non stop.  Przytulne, osobne pokoje, opieka lekarzy i pielęgniarek, wsparcie psychologów i wolontariuszy, kaplica ekumeniczna, spokój, wyrozumiałość i miłość – tak wyobrażamy sobie to miejsce!

W Domu Ojca Pio działać będzie też Przychodnia paliatywna. Przychodnia zagwarantuje chorym  zachowanie ciągłości i skuteczności opieki. Dotychczas w powiecie pszczyńskim nie ma poradni medycyny paliatywnej, a potrzeby chorych w tym względzie są ogromne! Dom Ojca Pio obejmie również pomocą osoby bezdomne. Tu będzie na nich czekać noclegownia, ciepły posiłek, kąpiel…

Tak, w skrócie, można opisać powstający DOM – pełen miłości, ciepła, spokoju, zapachu chleba, ciasta… i tego wszystkiego co jeden człowiek może ofiarować drugiemu w cierpieniu, chorobie, samotności.

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 22 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

POSIADAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej