26 października 2022

W 2022 roku na 12 cmentarzach w powiecie pszczyńskim oraz dwóch w Czechowicach-Dziedzicach hospicjum zebrał0 72 883,69 złotych na organizację pomocy osobom ciężko chorym . Za wszystkie przekazane pieniądze bardzo serdecznie dziękujemy!

Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się ponad 120 chorych. Do każdego z nich dojeżdżają specjaliści zespołów hospicyjnych: pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, psychologowie, opiekunki i wolontariusze. W ten sposób zapewniamy kompleksową pomoc, odpowiadając na potrzeby i problemy zarówno chorych, jak i ich rodzin. Środki pozyskiwane z Narodowego Funduszu Zdrowia nie są jednak wystarczające na niesienie pomocy wszystkim chorym, którzy zgłaszają się do hospicjum, stąd potrzeba kwest, zbiórek i darowizn. Każda przekazana kwota zwiększa możliwości pomocowe hospicjum, które jest organizacją społeczną, dzięki czemu bez zbędnych formalności dociera do potrzebujących pomocy mieszkańców.

Kwesty przeprowadzono w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Studzionce, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące i Kobielicach oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze; w Czechowicach-Dziedzicach − na cmentarzu parafii NMP Wspomożenia Wiernych oraz na cmentarzach komunalnym i św. Katarzyny. 

Dzień 1 Listopada jest czasem szczególnym dla hospicjów w Polsce. Wiele z nich właśnie w tym czasie kwestuje na cmentarzach parafialnych i komunalnych, starając się pozyskać pieniądze na prowadzenie działalności opiekuńczej i medycznej. Hospicja pragną w tym dniu podkreślić, iż opieka hospicyjna może mieć także wymiar duchowy, gdy śmierć łączy się z chrześcijańską nadzieją na życie wieczne.

 

 

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 22 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

POSIADAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej