W dniu Wszystkich Świętych – 1 listopada – kwestujących na cmentarzach wolontariuszy hospicyjnych można spotkać w wielu miejscach Polski. To nie tylko prośba o wsparcie ruchu hospicyjnego, ale także znak pamięci o pacjentach, którzy odeszli. Kwesty prowadzą również wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

2017 rok
Kwesty prowadzono w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju i Łące oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze. Zbiórki pieniędzy przyniosły kwotę 37 216,26 złotych. W kwestowanie zaangażowanych było 120 wolontariuszy − 50 dorosłych i 70 uczniów z Pszczyny z Zespołu Szkół nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół nr 1; z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Piasku, Woli, Czarkowie i Jankowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Goczałkowicach. Zobacz relację i foto.

2016 rok
Kwesty prowadzono w Pszczynie (cmentarz Wszystkich Świętych oraz cmentarz św. Jadwigi), Piasku (cmentarz komunalny), Łące (cmentarz przy parafii pw. św. Mikołaja) i Górze (cmentarz komunalny).

icon

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl