W dniu Wszystkich Świętych – 1 listopada – kwestujących na cmentarzach wolontariuszy hospicyjnych można spotkać w wielu miejscach Polski. To nie tylko prośba o wsparcie ruchu hospicyjnego, ale także znak pamięci o pacjentach, którzy odeszli. Kwesty prowadzą również wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

2018 rok
Wolontariusze hospicjum kwestowali na trzech cmentarzach w Pszczynie oraz na cmentarzach w  Jankowicach, Studzienicach, Studzionce, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące, Kobielicach, Piasku i Górze. Pozyskano 48 tys. zł. Wśród kwestujących byli członkowie i zarząd stowarzyszenia oraz wolontariusze akcyjni: uczniowie, nauczyciele, katecheci, rodzice i ministranci; łącznie około 140 osób w tym 60 dorosłych. Zobacz relację i foto.

2017 rok
Kwesty prowadzono w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju i Łące oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze. Zbiórki pieniędzy przyniosły kwotę 37 216,26 złotych. W kwestowanie zaangażowanych było 120 wolontariuszy − 50 dorosłych i 70 uczniów z Pszczyny z Zespołu Szkół nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół nr 1; z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Piasku, Woli, Czarkowie i Jankowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Goczałkowicach. Zobacz relację i foto.

2016 rok
Kwesty prowadzono w Pszczynie (cmentarz Wszystkich Świętych oraz cmentarz św. Jadwigi), Piasku (cmentarz komunalny), Łące (cmentarz przy parafii pw. św. Mikołaja) i Górze (cmentarz komunalny).

icon

PRZEKAŻ 1% HOSPICJUM

Działamy nieprzerwanie od 20 lat. Sprawujemy opiekę całym sercem!

Nadzieja jest potrzebna każdemu.

NASZ KRS - 0000130935

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl