Nocny Bieg po Pszczynie – przedsięwzięcie na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie – zainicjowali Leszek Pławecki, Zdzisław Spyra, Piotr Łapa. Po raz pierwszy bieg odbył się w 2016 roku. W imprezie uczestniczą biegacze amatorzy. Dochód z wpłat rejestracyjnych przekazywany jest na budowę Domu św. Ojca Pio. Trasa biegu jest pętlą, która ma swój początek i koniec na rynku w Pszczynie. Długość trasy – 6,7 km – biegacze muszą pokonać maksymalnie w ciągu godziny.
Trasa jest bardzo malownicza ze względu na piękną architekturę pszczyńskiej starówki i urok parku wokół znanego w całej Polsce zamku w Pszczynie. Wrażenia uczestników wzmacniają pochodnie, które oświetlają trasę oraz dodatkowe atrakcje świetlne, które czekają na biegaczy po drodze.

2016  2017

Od 2017 roku Nocny Bieg po Pszczynie jest także dla uprawiających nordic walking, którzy pokonują taką samą trasę jak biegacze. Start marszu odbywa się około pół godziny po stracie biegu. Zawodnicy nordic walking muszą pokonać trasę maksymalnie w ciągu 1 godz. i 20  min. Wpisowe za uczestnictwo również przekazywane jest na budowę Domu św. Ojca Pio.

Organizatorem imprezy jest Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Współorganizatorzy: Leszek Pławecki, Zdzisław Spyra, Piotr Łapa, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie; Burmistrz Pszczyny.

REGULAMIN NOCNEGO BIEGU PO PSZCZYNIE  2017

icon

Prezes Hospicjum Teresa Buczak

"Tam, gdzie pojedynczy człowiek nic nie znaczy, a jego upór jest bezowocny, wspólny wysiłek daje ogromne efekty − jesteśmy tego świadkami już dziś".

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej