22 listopada 2021

Dzięki realizacji projektu „Rozwój usług zdrowotnych na terenie powiatu pszczyńskiego” hospicjum mogło zakupić szereg artykułów niezbędnych w opiece nad osobami obłożnie chorymi oraz takich, które pomagają w tej opiece – zapewniają choremu komfort, a opiekunowi ułatwiają wykonywanie czynności związanych z podnoszeniem, przesuwaniem chorego bądź zmianą jego pozycji.

Wśród zakupionych artykułów znalazły się m.in. dwa rodzaje podkładów, dyski obrotowe do transferu chorego, łatwoślizgi jednorazowe i wielokrotnego użytku, kliny rehabilitacyjne i przeciwobrzękowe, poduszki ortopedyczne i deski do przesuwania chorego.

Wszystkie zakupione sprzęty wkrótce będę wykorzystywane w domach chorych, którzy znajdują się pod opieką naszego hospicjum. Obecnie pielęgniarki i opiekuni zapoznają się z zasadami używania sprzętu pod okiem fizjoterapeutek Anny Bojdoł, Marii Olejarczyk oraz pielęgniarki Urszuli Napierały.

W zajęciach wziął także udział personel projektu „Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego”.