♥ ♥ ♥

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”.
Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji i całemu Personelowi Hospicjum za nieocenioną pomoc, wsparcie, troskę, cierpliwość i zrozumienie, a przede wszystkim za ciepło i serdeczność. Dziękujemy za całą dobroć i okazane serce! Dziękujemy za to proste, ale jakże prawdziwe, serdeczne i tak ważne w takich chwilach ludzkie gesty…
Dziękujemy z całego serca!
Z wyrazami szacunku siostry, bracia i siostrzenica śp. Weroniki Stalskiej
(2021 rok, marzec)

♥ ♥ ♥

Kochani
Dziś mija 30 dzień po śmierci mojego męża Ryszarda. Ta data skłania mnie do refleksji.
Pragnę w imieniu swoim, a nade wszystko w imieniu mojego zmarłego męża serdecznie podziękować za wsparcie w chorobie, profesjonalną pomoc Pani Doktor Agacie i Paniom Pielęgniarkom Marii i Urszuli.
Jak również przekazuję słowa podziękowania pracownikom wypożyczalni sprzętu medycznego, gdyż ich praca to bardzo duże wsparcie dla chorego i rodziny.
Wielki szacunek za dobroć serca, wspierające słowa otuchy, życzliwość i zaangażowanie w niesieniu pomocy.
Jestem pod wrażeniem i pełna podziwu dla Waszej, jakże ważnej pracy.
Z wyrazami podziękowania i wdzięczności
Lija Paszek, Suszec
(2021 rok, luty)

 

♥ ♥ ♥

Pani
Teresa Buczak
Prezes Hospicjum św. Ojca Pio
w Pszczynie
Szanowna Pani Prezes!
Dziękując za otrzymany od Pani list pragnę gorąco podziękować za dotychczasową działalność Hospicjum, szczególnie w tak trudny czasie pandemii, i zapewnić o niesłabnącej trosce i wsparciu, na które mogą Państwo ze strony gminy liczyć.
W tym trudnym roku 2020, który przeorganizował codzienne życie nas wszystkich, działalność Hospicjum w tak szczególnej sferze jaką jest pomoc i wsparcie dla osób dotkniętych chorobą i cierpieniem oraz ich najbliższych jest nieodzowna. Wymaga ogromnego zaangażowania, osobistego poświęcenia, podarowania drugiemu człowiekowi swego czasu i uwagi, a przede wszystkim – wielkiego serca i prawdziwej miłości do bliźniego.
Dziękując za Państwa profesjonalizm, codzienną troskę i ogromne serce okazywane drugiemu człowiekowi, proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń wielu ciepłych i radosnych przeżyć przy wigilijnym stole, świąt w atmosferze miłości i pokoju, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Niech rok 2021 będzie rokiem spełnionych oczekiwań i planów, a radość z pomagania potrzebującym dodawała sił do dalszej pracy.
Z pozdrowieniami 
Burmistrz Pszczyny
Dariusz Skrobol
(2020 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Serdeczne podziękowania dla Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Kiedy opadasz z sił i stajesz się bezradny, potrzebujesz pomocy, wysłuchania i wsparcia. Szukasz go w miejscu zamieszkania, ale niestety odbijasz się o zamknięte drzwi, w słuchawce telefonu słyszysz „daleka droga”… Do czego? Czy aż przyjdzie kres życia?
A jednak jest ktoś, kto Cię wysłucha, wesprze i udzieli pomocy. To tutaj moja Mama Anna otrzymała pomoc i wsparcie, które przerosły nasze oczekiwania.
Wypożyczalnia sprzętu, pomoc medyczna, Pani Doktor, Pielęgniarka, Rehabilitantka. Jak bardzo jestem wdzięczna za wszystko, nie jestem w stanie wyrazić słowami.

Moi Drodzy, bardzo dziękuję za „wszelkie dobro”, które otrzymałam, za troskę, opiekę i sprzęt. Wasza praca i ogromne serca są wsparciem dla ludzi, którzy oczekują pomocy.
„Nie ten przyjaciel, kto w przechwalstwie tonie,
ale ten kto w cierpieniach podaje Ci dłonie”.
Życzę szczęścia i zdrowia, pogody ducha i sił oraz satysfakcji z tak pięknego dzieła, jakim jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.
Z wyrazami wdzięczności i szacunku
Bożena Wajdeczko
(2020 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Pragniemy złożyć tą drogą serdeczne podziękowania dla całego personelu Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie za okazane wsparcie i pomoc w opiece nad chorą żoną i mamę Irenę Stanek.
W szczególności zaś chcemy złożyć na Wasze ręce podziękowania dla Pani dr Mirosławy Bogocz i Pani Barbary Wojciech za duże zaangażowanie, serdeczność i empatię okazywaną w całym czasie opieki.

Wdzięczni mąż i synowie, Stanisław, Krzysztof i Damian Stanek
(kartka przesłana pocztą)

♥ ♥ ♥

Miałem okazję korzystania z pomocy Hospicjum jestem w pełni podziwu za ich pracę i zaangażowanie w pomoc potrzebującym, wyjątkowa miła obsługa Pań w biurze Hospicjum ,ale też na co chciałem zwrócić szczególną uwagę to pomoc Panów z magazynu przy wypożyczaniu sprzętu oraz pomoc przy jego montażu , wyjątkowo dobrzy i mili ludzie. Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję.

Andrzej Durok

♥ ♥ ♥

Dziękuję Wam bardzo.
Nie wiem jak bym sobie poradziła bez Waszej pomocy w opiece nad mamą. Otrzymałam od was wsparcie, gdy mi się wydawało, że mój świat się zawalił. Niezbędny był także sprzęt z wypożyczalni – wszystko otrzymałam „od ręki”.
JESTEŚCIE WSPANIALI!

Joanna
(źródło)

♥ ♥ ♥

Nikt, kogo to nagle nie dopadnie, nie ma pojęcia, jak ważne jest takie hospicjum. Pełen szacunek za pomoc i pełną gotowość nawet przy rozpoczynającej się pandemii covida. Moja rodzina również dziękuje Panu doktorowi i Pani pielęgniarce. Było nam łatwiej na ostatnim odcinku życia naszego taty.

♥ ♥ ♥

Bardzo mili i życzliwi ludzie. Bardzo pomogli mojej rodzine. Żadnych niepotrzebnych papierologii, przychodzisz i drugiego dnia masz pomoc, sprzęt, pielęgniarkę i lekarza. Dziękuję.

♥ ♥ ♥

Choroba naszego Tatusia postępowała w zawrotnym tempie, w tak szybkim, że w pewnym momencie nas wszystkich wyprzedziła. Za późno było na operacje i chemoterapie.
Tatuś miał ogromne szczęście, że trafił pod opiekę wspaniałych ludzi z hospicjum św. Ojca Pio. Dzięki niesamowitemu poświeceniu, szybkiemu działaniu, profesjonalnej opiece i przede wszystkim sercu, mógł spędzić ostatnie dni swego życia w domu, wśród najukochańszych.
Wasza opieka była również ogromnym wsparciem dla naszej Mamusi. Jesteśmy wdzięczni za tą wyjątkową pomoc.
DZIĘKUJEMY!

Ola, Gosia i Bartek

 

♥ ♥ ♥

List do pielęgniarki hospicjum

Ostatnie miesiące to były najtrudniejsze dni, jakie chyba do tej pory przeżyliśmy. Wiadomość o chorobie naszej żony, mamy, babci była dla nas sporym ciosem i nie byliśmy na to w ogóle przygotowani. Wiedzieliśmy jedno – musimy w tym czasie zadbać o to, by Jej ostatnie dni na tym świecie przebiegały najlepiej, jak tylko można. Nie byłoby to możliwe bez pomocy hospicjum, bez Twojej pomocy!

Potrafiłaś obdarzyć szczerą i fachową opieką obcą dla siebie osobę. To objaw Twojej niebywałej empatii. Nigdy do tej pory nie spotkaliśmy nikogo, kto z takim poświęceniem i oddaniem tak podchodzi do swoich obowiązków. Bardzo Ci za to dziękujemy.

Dziękujemy, że ostatnie dni naszej żony, mamy, babci przebiegały tak spokojnie, że zawsze mieliśmy w Tobie tak silne wsparcie i tak fachową opiekę, że zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Pomogłaś nam wszystkim przejść ten trudny okres, będziemy o tym zawsze pamiętać. Wielki szacunek za to, co zrobiłaś dla nas i dla naszej Jadzi.

Rodzina

♥ ♥ ♥

Składamy serdeczne podziękowania dla ks. proboszcza Marka Brewki za pomoc duchową w przejściu do wieczności św. pamięci Stanisława, dla pani doktor Katarzyny Kolasy za opiekę medyczną, dla pani Marii Pławeckiej za pielęgniarską troskę i wsparcie psychiczne; dla pracowników hospicjum zajmujących się sprzętem medycznym oraz wszystkim wolontariuszom , ludziom dobrej woli i wielkiego serca posługującym w hospicjum, którzy z empatią pochylali się nad cierpieniem pacjenta.

Z wyrazami szacunku Rodzina

♥ ♥ ♥

Życie zmusiło mnie do tego, żeby stanąć przed drzwiami tego stowarzyszenia i…
z dnia na dzień uzyskałam pomoc, wolontariusze i lekarze za opiekowali się kimś najbliższym mojemu sercu, moim światem – moim wszystkim, moją Mamą.


Nauczyli mnie od podstaw opieki, podawania lekarstw, kroplówek, pierwszej pomocy, zapewnili niezbędny sprzęt potrzebny do opieki w domu, byli w dzień i w nocy, odbierali telefony, kierowali, co zrobić, kiedy szary człowiek miał związane ręce, a umysł nie potrafił myśleć, gdy najbliższa Ci osoba potrzebowała pomocy tu i teraz. Ze względu na to ile zrobili by mój świat nie poznał słowa cierpienie CHCĘ POMÓC w zbiórce pieniędzy na budowę Domu Ojca Pio.

Samanta Śluza

♥ ♥ ♥

W imieniu swoim, mojej rodziny, a przede wszystkim mojej zmarłej mamy chciałbym podziękować pracownikom Hospicjum za wsparcie i pomoc w ostatnich miesiącach życia mojej mamy.
Szczególne podziękowania należą się lekarzom i pielęgniarkom, od których otrzymywaliśmy profesjonalną pomoc w każdej sytuacji.
Dzięki Waszej pomocy udało nam się zachować spokój i przygotować na najtrudniejsze chwile. Dziękujemy.

Rodzina Orszulik 

                                                                       ♥ ♥ ♥

 

                                                                   

 

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 22 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

POSIADAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl