♥ ♥ ♥

Pragnę podziękować za przydzielenie mojej mamie Elżbiecie Olejarczyk opieki specjalistycznej w okresie od stycznia 2022 do czerwca 2022 roku. W szczególności składam podziękowania Pani opiekunce Joannie Bobiec za trud, cierpliwość, ciepłe słowo i uśmiech każdego dnia dla mojej mamy.
Podziękowanie należy się również Pani pielęgniarce Urszuli Napierale, Pani rehabilitantce Marii Olejarczyk i Pani psycholog Róży Polak.
Wyrażam podziw dla całego zespołu za kompetencje, dyspozycyjność, fachową wiedzę i ogromne serce.
z wyrazami wdzięczności
Janina Duka
(2022, czerwiec, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

Ogromne podziękowania dla Pani Basi Moń za opiekę nad moją Mamą Lucyną.
Pani Basia z ogromnym zaangażowaniem i cierpliwością wdrożyła nas w trudną sztukę pielęgnacji osoby niepełnosprawnej i przez kolejne 1,5 roku wspierała nas swoim profesjonalizmem. Pani Basia nigdy nie odmówiła nam pomocy, gdy jej potrzebowaliśmy i z poświęceniem walczyła o zdrowie mojej Mamy.
Dziękujemy za poświęcony czas, dobre słowo w tych najtrudniejszych chwilach i wsparcie dla nas do samego końca.
Urszula Widłok
(2022, kwiecień)

♥ ♥ ♥

W imieniu moim i zmarłego męża Edwarda Krzyżanka dziękuję za pomoc i okazaną troskę w chorobie męża, wszystkim pracownikom i wolontariuszom Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.
Z poważaniem
Bronisława Krzyżanek
(2022, kwiecień, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.
Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.
Za bezinteresowną pomoc i ofiarność okazaną mojej osobie, pracownikom i wolontariuszom Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie składa wdzięczna podopieczna
Helena Stachelska
(2022, kwiecień)

♥ ♥ ♥

Dobrze, że mamy tak wspaniałych ludzi w naszym hospicjum. Wielkie z serca płynące podziękowania dla wszystkich w szczególności wolontariuszy, pielęgniarek i lekarzy, i apeluję dajmy ten 1 procent podatku dla hospicjum w Pszczynie. Dziękuję im z serca.
Zofia Stalmach
(2022, marzec)

♥ ♥ ♥

Chciałam ogromnie podziękować za przydzielenie naszemu Seniorowi Lechowi Borkowskiemu tak wspaniałego Zespołu, który wspiera nas w opiece i rehabilitacji naszego Taty.  Wszystkim Paniom razem i każdej z osobna: Pani Opiekunce Ewie Sugier, Pani Pielęgniarce Barbarze Duży, Pani Psycholog Róży Polak i Pani Rehabilitantce Marii Olejarczyk dziękujemy za poświęcenie, zaangażowanie i wielkie serce jakie wkładają w tę niełatwą i odpowiedzialną pracę.
Wyrażamy wdzięczność za fachowość ale przede wszystkim doceniamy to, co wydaje się niektórym takie przyziemne, a w zwykłych relacjach międzyludzkich nie jest wcale takie proste, a w obcowaniu ze schorowanymi seniorami jakże jest ważne, wręcz metafizyczne – to uśmiech, to miłe słowo i gest, to cierpliwość… Wiem co mówię, bo 5 lat opiekowałam się moim schorowanym rodzonym ojcem, naturalnie podczas mojej pracy zawodowej, też przy wsparciu wspaniałych Dziewczyn, zatrudnianych prywatnie oraz z okresową pomocą OPS-u, żałując, że nie zwróciłam się po pomoc do Hospicjum. Raz jeszcze DZIĘKUJEMY!!!
Aleksandra Marzec i Tomasz Borkowski
(2022, luty, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie … opiekują się moja Babcią Gienią więc wiem , że są tam cudowni ludzie z powołaniem dla pomagania chorym i ich rodzinom. Mój 1% w tym roku będzie dla Nich.
Natalia Kubasik
(2022, luty)

♥ ♥ ♥

Pragnę przekazać na ręce Pani Prezes gorące podziękowania dla całego personelu Hospicjum.
Wraz z rodziną jestem ogromnie wdzięczna za życzliwą pomoc w opiece nad moją mamą. Bardzo wysoko cenię sobie wszystkie praktyczne i fachowe wskazówki oraz profesjonalny sprzęt udostępniony mi przez hospicjum. Dzięki temu łatwiej mi było przejść ten trudny czas.
Jestem pełna uznania dla profesjonalności i wysiłków personelu medycznego oraz gotowości do szybkiej reakcji w zależności od potrzeb.
Na własne oczy miałam okazję przekonać się, że opieka hospicyjna polega na zespołowym działaniu lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy. Doświadczenie i ofiarność całego zespołu hospicyjnego dało mi poczucie bezpieczeństwa w ciężkich chwilach, a chorej mamie oszczędziło bólu i lęku i bólu występującego u kresu życia.
Wasza nieoceniona pomoc sprawiła, że mogła spędzić ostatni etap życia w sposób godny w obecności najbliższych jej osób.
Zdaję sobie sprawę, że nie jestem odosobniona w doznawaniu takich traumatycznych przeżyć związanych ze śmiercią bliskich osób. Z niecierpliwością więc wyczekuję rządu Bożego, pod którego panowaniem nikt już nie powie, że jest chory, a Bóg otrze z naszych oczu wszelką łzę. [Objawienia 21:3,4]
z wyrazami wdzięczności
Barbara Pitlok
(2021 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Pani Basia Moń ma wielką wiedzę medyczną i psychologiczną. Potrafi złagodzić ból pacjenta oraz niepokój rodziny. Jest to pielęgniarka która w razie potrzeby przyjeżdża jak na sygnale.
Michał Gruntowicz
(2021 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Dzień dobry! Piszę w imieniu babci, Zosi Golus. No i również w swoim, jak i całej rodziny. Chcielibyśmy bardzo podziękować za opiekę nad dziadkiem Jurkiem w czasie choroby oraz w jego ostatnich dniach życia. Za cierpliwość, chęci, dobre słowo i pomoc.
Szczególne podziękowania kierujemy do pana doktora Janusza Ziernickiego, pani pielęgniarki Sabiny Pastuszki, jak i dla pozostałych pracowników. Jesteście niezastąpieni.
Zofia Golus z rodziną
(2021 rok, wrzesień)

♥ ♥ ♥

Uczestniczę w projekcie Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Opiekuje się mną Pani Ewa Sugier. Jest to wspaniała osoba, kompetentna, życzliwa. Cechuje ją wielka kultura osobista, takt, umiejętność nawiązywania kontaktu z chorym, co sprawia, że choroba staje się mniej uciążliwa. Ja tego doświadczam w czasie każdego spotkania. To zasługa Pani Ewy. Jestem szczęśliwa, że ona się mną opiekuje, starając się ulżyć w cierpieniu. Dzięki jej postawie z optymizmem staram się spoglądać w przyszłość.
To piękne, że wśród nas – w tak trudnych czasach – są jeszcze tacy wspaniali ludzie.
Z całego serca dziękuję Pani Ewo za to, że Pani tak dużo mi pomaga. Życzę zdrowia i sił w wykonywaniu tak trudnej pracy. Wyrażam nadzieję, iż takich opiekunów osób starszych, jak Pani Ewa, w hospicjum jest wielu, a to na pewno zasługa zdolności organizacyjnych kierownictwa Waszej placówki.
Jeszcze raz wyrażam moje zadowolenie i podziękowanie za wszystko, co robicie dla swoich schorowanych podopiecznych.
Z poważaniem
Kazimiera Wilk
(2021 rok, sierpień, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

W związku z kończącym się półrocznym programem opieki nad seniorem, którym zostałam objęta – serdecznie dziękuję tym, którzy się mną opiekowali – za bycie, dobre słowo. Szczególnie opiekunce Joasi oraz paniom: Majce, Joli i pielęgniarce Basi.
Życzę radości i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.
Irena Kurcius
(2021 rok, sierpień, opieka w ramach projektu Rozwój usług społecznych na terenie powiatu pszczyńskiego)

♥ ♥ ♥

W imieniu Cioci Anieli Piesiur oraz własnym dziękuję wszystkim Paniom za wsparcie, opiekę oraz pomoc w zmaganiu się z trudnościami jakie przynosi choroba, z którą próbujemy żyć na co dzień.
Życzymy całemu zespołowi  wytrwałości, zdrowia, ale przede wszystkim radości z pracy, dzięki której pomagacie tak wielu ludziom.
Dziękuję i pozdrawiam
Joanna Pławecka
(2021 rok, sierpień)

♥ ♥ ♥

Pani Tereniu
Dziękuję za całą pomoc przy Mamusi. Jesteście cudowni, a Wasza pomoc nieoceniona! Mam nadzieję, że chociaż troszkę pieniążków udało się zebrać dzisiaj na pogrzebie.
(2021 rok, sierpień)

♥ ♥ ♥

Szanowni Pracownicy Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie, w imieniu mojej Mamy i własnym chciałem serdecznie podziękować za całą okazaną mojej Mamie pomoc. O pozytywnych efektach Waszej pracy nie muszę mówić – sami wiecie. Choć nie, mówić o Waszej pracy trzeba wszem i wobec, bo to co robicie jest bezcenne i nieocenione.
Ewa Komraus – dla Ciebie podziękowania szczególne. Bez Twojej serdeczności, zaangażowania i spostrzegawczości efekty byłyby znacznie mniejsze.
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.
Mariusz Leśniewski
(2021 rok, lipiec)

♥ ♥ ♥

 

Szanowna Pani Prezes
Stowarzyszenia im. Ojca Pio w Pszczynie
Pani mgr Teresa Buczak
Składamy na ręce Pani Prezes najserdeczniejsze podziękowania za pomoc uzyskaną od pracowników i wolontariuszy stowarzyszenia: opiekunek, pielęgniarek, rehabilitantów i lekarza.
Wyrażamy wielkie uznanie dla fachowości całego Zespołu, podziw dla kompetencji, dyspozycyjności, chęci pomocy, dorady, zrozumienia i merytorycznych umiejętności. Wielka empatia cechująca ów Zespół dała nam wielkie wsparcie w nagłej chorobie naszej podopiecznej oraz całej naszej rodzinie.
Z poważaniem i wyrazami szacunku,
Lubomira i Ryszard Piekarscy
(2021 rok, czerwiec)

♥ ♥ ♥

Serdeczne podziękowanie za troskliwą opiekę w czasie choroby, poświęcenie, okazywaną dobroć i wyrozumiałość, Wszystkim zaangażowanym Pracownikom Hospicjum, a szczególnie Pani Weronice Traczyk.
W imieniu zmarłej siostry Gertrudy Ryś
składa Bronisława Stencel z Rodziną
(2021 rok, czerwiec)

♥ ♥ ♥

Od wielu lat macie mój 1% i zachęcam innych. Wielki szacun dla pracowników!!!
(2021 rok, kwiecień)

♥ ♥ ♥

Brawo dziewczyny, to piękne, że jest ktoś, kto pracuje w hospicjum i to kocha, pomaga, naprawdę warto pomagać ludziom.

♥ ♥ ♥

Dziękuje Pani Marcelinie i Pani Marysi z Piasku – rehabilitantce za opiekę i pomoc przy chorym mężu, a także dr Ziernickiemu. Chętni do pomocy, doradzą, naprawdę wspaniali ludzi pracują w tym hospicjum.
Urszula

♥ ♥ ♥

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”.
Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji i całemu Personelowi Hospicjum za nieocenioną pomoc, wsparcie, troskę, cierpliwość i zrozumienie, a przede wszystkim za ciepło i serdeczność. Dziękujemy za całą dobroć i okazane serce! Dziękujemy za to proste, ale jakże prawdziwe, serdeczne i tak ważne w takich chwilach ludzkie gesty…
Dziękujemy z całego serca!
Z wyrazami szacunku siostry, bracia i siostrzenica śp. Weroniki Stalskiej
(2021 rok, marzec)

♥ ♥ ♥

Kochani
Dziś mija 30 dzień po śmierci mojego męża Ryszarda. Ta data skłania mnie do refleksji.
Pragnę w imieniu swoim, a nade wszystko w imieniu mojego zmarłego męża serdecznie podziękować za wsparcie w chorobie, profesjonalną pomoc Pani Doktor Agacie i Paniom Pielęgniarkom Marii i Urszuli.
Jak również przekazuję słowa podziękowania pracownikom wypożyczalni sprzętu medycznego, gdyż ich praca to bardzo duże wsparcie dla chorego i rodziny.
Wielki szacunek za dobroć serca, wspierające słowa otuchy, życzliwość i zaangażowanie w niesieniu pomocy.
Jestem pod wrażeniem i pełna podziwu dla Waszej, jakże ważnej pracy.
Z wyrazami podziękowania i wdzięczności
Lija Paszek, Suszec
(2021 rok, luty)

 

♥ ♥ ♥

Pani
Teresa Buczak
Prezes Hospicjum św. Ojca Pio
w Pszczynie
Szanowna Pani Prezes!
Dziękując za otrzymany od Pani list pragnę gorąco podziękować za dotychczasową działalność Hospicjum, szczególnie w tak trudny czasie pandemii, i zapewnić o niesłabnącej trosce i wsparciu, na które mogą Państwo ze strony gminy liczyć.
W tym trudnym roku 2020, który przeorganizował codzienne życie nas wszystkich, działalność Hospicjum w tak szczególnej sferze jaką jest pomoc i wsparcie dla osób dotkniętych chorobą i cierpieniem oraz ich najbliższych jest nieodzowna. Wymaga ogromnego zaangażowania, osobistego poświęcenia, podarowania drugiemu człowiekowi swego czasu i uwagi, a przede wszystkim – wielkiego serca i prawdziwej miłości do bliźniego.
Dziękując za Państwa profesjonalizm, codzienną troskę i ogromne serce okazywane drugiemu człowiekowi, proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń wielu ciepłych i radosnych przeżyć przy wigilijnym stole, świąt w atmosferze miłości i pokoju, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Niech rok 2021 będzie rokiem spełnionych oczekiwań i planów, a radość z pomagania potrzebującym dodawała sił do dalszej pracy.
Z pozdrowieniami
Burmistrz Pszczyny
Dariusz Skrobol
(2020 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Serdeczne podziękowania dla Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Kiedy opadasz z sił i stajesz się bezradny, potrzebujesz pomocy, wysłuchania i wsparcia. Szukasz go w miejscu zamieszkania, ale niestety odbijasz się o zamknięte drzwi, w słuchawce telefonu słyszysz „daleka droga”… Do czego? Czy aż przyjdzie kres życia?
A jednak jest ktoś, kto Cię wysłucha, wesprze i udzieli pomocy. To tutaj moja Mama Anna otrzymała pomoc i wsparcie, które przerosły nasze oczekiwania.
Wypożyczalnia sprzętu, pomoc medyczna, Pani Doktor, Pielęgniarka, Rehabilitantka. Jak bardzo jestem wdzięczna za wszystko, nie jestem w stanie wyrazić słowami.

Moi Drodzy, bardzo dziękuję za „wszelkie dobro”, które otrzymałam, za troskę, opiekę i sprzęt. Wasza praca i ogromne serca są wsparciem dla ludzi, którzy oczekują pomocy.
„Nie ten przyjaciel, kto w przechwalstwie tonie,
ale ten kto w cierpieniach podaje Ci dłonie”.
Życzę szczęścia i zdrowia, pogody ducha i sił oraz satysfakcji z tak pięknego dzieła, jakim jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.
Z wyrazami wdzięczności i szacunku
Bożena Wajdeczko
(2020 rok, grudzień)

♥ ♥ ♥

Pragniemy złożyć tą drogą serdeczne podziękowania dla całego personelu Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie za okazane wsparcie i pomoc w opiece nad chorą żoną i mamę Irenę Stanek.
W szczególności zaś chcemy złożyć na Wasze ręce podziękowania dla Pani dr Mirosławy Bogocz i Pani Barbary Wojciech za duże zaangażowanie, serdeczność i empatię okazywaną w całym czasie opieki.
Wdzięczni mąż i synowie, Stanisław, Krzysztof i Damian Stanek
(kartka przesłana pocztą)

♥ ♥ ♥

Jestem pod wielkim wrażeniem, skuteczności i realnej pomocy jaka przyniosło mi Hospicjum w opiece nad mamą. Po zderzeniu się z bezduszną służbą zdrowia, pracownicy i lekarze Hospicjum to naprawdę zbawienie. Dziękuje za pełna empatii pomoc.
Dariusz Gawenda
(2019 rok, lipiec)

♥ ♥ ♥

Miałem okazję korzystania z pomocy Hospicjum jestem w pełni podziwu za ich pracę i zaangażowanie w pomoc potrzebującym, wyjątkowa miła obsługa Pań w biurze Hospicjum ,ale też na co chciałem zwrócić szczególną uwagę to pomoc Panów z magazynu przy wypożyczaniu sprzętu oraz pomoc przy jego montażu , wyjątkowo dobrzy i mili ludzie. Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję.
Andrzej Durok

♥ ♥ ♥

Dziękuję Wam bardzo.
Nie wiem jak bym sobie poradziła bez Waszej pomocy w opiece nad mamą. Otrzymałam od was wsparcie, gdy mi się wydawało, że mój świat się zawalił. Niezbędny był także sprzęt z wypożyczalni – wszystko otrzymałam „od ręki”.
JESTEŚCIE WSPANIALI!
Joanna
(źródło)

♥ ♥ ♥

Nikt, kogo to nagle nie dopadnie, nie ma pojęcia, jak ważne jest takie hospicjum. Pełen szacunek za pomoc i pełną gotowość nawet przy rozpoczynającej się pandemii covida. Moja rodzina również dziękuje Panu doktorowi i Pani pielęgniarce. Było nam łatwiej na ostatnim odcinku życia naszego taty.

♥ ♥ ♥

Bardzo mili i życzliwi ludzie. Bardzo pomogli mojej rodzinie. Żadnych niepotrzebnych papierologii, przychodzisz i drugiego dnia masz pomoc, sprzęt, pielęgniarkę i lekarza.
Dziękuję.

♥ ♥ ♥

Choroba naszego Tatusia postępowała w zawrotnym tempie, w tak szybkim, że w pewnym momencie nas wszystkich wyprzedziła. Za późno było na operacje i chemoterapie.
Tatuś miał ogromne szczęście, że trafił pod opiekę wspaniałych ludzi z hospicjum św. Ojca Pio. Dzięki niesamowitemu poświeceniu, szybkiemu działaniu, profesjonalnej opiece i przede wszystkim sercu, mógł spędzić ostatnie dni swego życia w domu, wśród najukochańszych.
Wasza opieka była również ogromnym wsparciem dla naszej Mamusi. Jesteśmy wdzięczni za tą wyjątkową pomoc.
DZIĘKUJEMY!
Ola, Gosia i Bartek

 

♥ ♥ ♥

List do pielęgniarki hospicjum
Ostatnie miesiące to były najtrudniejsze dni, jakie chyba do tej pory przeżyliśmy. Wiadomość o chorobie naszej żony, mamy, babci była dla nas sporym ciosem i nie byliśmy na to w ogóle przygotowani. Wiedzieliśmy jedno – musimy w tym czasie zadbać o to, by Jej ostatnie dni na tym świecie przebiegały najlepiej, jak tylko można. Nie byłoby to możliwe bez pomocy hospicjum, bez Twojej pomocy!

Potrafiłaś obdarzyć szczerą i fachową opieką obcą dla siebie osobę. To objaw Twojej niebywałej empatii. Nigdy do tej pory nie spotkaliśmy nikogo, kto z takim poświęceniem i oddaniem tak podchodzi do swoich obowiązków. Bardzo Ci za to dziękujemy.

Dziękujemy, że ostatnie dni naszej żony, mamy, babci przebiegały tak spokojnie, że zawsze mieliśmy w Tobie tak silne wsparcie i tak fachową opiekę, że zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Pomogłaś nam wszystkim przejść ten trudny okres, będziemy o tym zawsze pamiętać. Wielki szacunek za to, co zrobiłaś dla nas i dla naszej Jadzi.
Rodzina

♥ ♥ ♥

Składamy serdeczne podziękowania dla ks. proboszcza Marka Brewki za pomoc duchową w przejściu do wieczności św. pamięci Stanisława, dla pani doktor Katarzyny Kolasy za opiekę medyczną, dla pani Marii Pławeckiej za pielęgniarską troskę i wsparcie psychiczne; dla pracowników hospicjum zajmujących się sprzętem medycznym oraz wszystkim wolontariuszom , ludziom dobrej woli i wielkiego serca posługującym w hospicjum, którzy z empatią pochylali się nad cierpieniem pacjenta.
Z wyrazami szacunku Rodzina

♥ ♥ ♥

Życie zmusiło mnie do tego, żeby stanąć przed drzwiami tego stowarzyszenia i…
z dnia na dzień uzyskałam pomoc, wolontariusze i lekarze za opiekowali się kimś najbliższym mojemu sercu, moim światem – moim wszystkim, moją Mamą.

Nauczyli mnie od podstaw opieki, podawania lekarstw, kroplówek, pierwszej pomocy, zapewnili niezbędny sprzęt potrzebny do opieki w domu, byli w dzień i w nocy, odbierali telefony, kierowali, co zrobić, kiedy szary człowiek miał związane ręce, a umysł nie potrafił myśleć, gdy najbliższa Ci osoba potrzebowała pomocy tu i teraz. Ze względu na to ile zrobili by mój świat nie poznał słowa cierpienie CHCĘ POMÓC w zbiórce pieniędzy na budowę Domu Ojca Pio.

Samanta Śluza

♥ ♥ ♥

W imieniu swoim, mojej rodziny, a przede wszystkim mojej zmarłej mamy chciałbym podziękować pracownikom Hospicjum za wsparcie i pomoc w ostatnich miesiącach życia mojej mamy.
Szczególne podziękowania należą się lekarzom i pielęgniarkom, od których otrzymywaliśmy profesjonalną pomoc w każdej sytuacji.
Dzięki Waszej pomocy udało nam się zachować spokój i przygotować na najtrudniejsze chwile. Dziękujemy.
Rodzina Orszulik
                                                                       ♥ ♥ ♥

 

                                                                   

 

icon

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 22 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem.

POSIADAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Zapisz się do newslettera

Wolontariat

Ty też możesz być wolontariuszem

Dowiedz się więcej

FreshMail.pl